OHAL Uzatıldı: OHAL Kaç Ay Uzatıldı? OHAL ne Zaman Bitecek?

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulunda flaş karar çıktı. Geçtiğimiz aylarda ilan edilen OHAL’in bitmesine kısa süre kala yeniden uzatıldığı açıklandı.

OHAL Uzatıldı: OHAL Kaç Ay Uzatıldı? OHAL ne Zaman Bitecek?
OHAL Uzatıldı: OHAL Kaç Ay Uzatıldı? OHAL ne Zaman Bitecek? Bozo Argeso

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulunun ardından çok önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, Suriye’deki IŞİD noktalarına yönelik yapılan operasyonlar hakkında bilgi verdi. Fırat Kalkanı Harekatının son derece başarılı bir şekilde devam ettiğinin altını çizen Kurtulmuş, Yurt içindeki PKK ve FETÖ gibi örgütlere yönelik de operasyonların sürdüğünü belirtti.  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, OHAL’in 3 ay daha uzatılacağını açıkladı. Darbe girişimi olan 15 Temmuz’dan 5 gün sonra ilan edilen OHAL, 19 Ekim gecesi saat 01:00 itibariyle sona erecekti. Kurtulmuş, OHAL’in bitmesine 16 gün kala, bu sürenin uzatılacağını bildirdi.


OHAL Ne Zaman Başlayacak ve Ne Zaman Bitecek?Bu durumda OHAL 19 Ekim 2016 tarihinde yenilecektir ve 3 ay daha sürecektir. Buna göre OHAL 19 Ekim 2016'da başlayıp,  19 Ocak 2017 tarihinde sona erecektir.Olağanüstü Halin uzatılmasına ilk tepki CHP’den geldi.CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "OHAL keyfi bir yönetime dönüştürülüyor" ifadelerini kullanarak OHAL’in yenilenmesine sert şekilde tepki gösterdi.ohal ne zaman başlayacak ohal ne zaman bitecek ohal ne kadar uzatıldı ohal kaç ay uzatıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu