Eylül-Ekim 2016 Ordu, Giresun, Sakarya, Samsun, Trabzon Serbest Piyasa Fındık Fiyatları

2016 Ordu, Giresun, Samsun, Zonguldak, Trabzon, Sakarya ve Trabzon serbest piyasa fındık fiyatları belli oldu. İşte 2016 serbest piyasada fındık fiyatları.

Eylül-Ekim 2016 Ordu, Giresun, Sakarya, Samsun, Trabzon Serbest Piyasa Fındık Fiyatları
Eylül-Ekim 2016 Ordu, Giresun, Sakarya, Samsun, Trabzon Serbest Piyasa Fındık Fiyatları Anahaberim

2016 yılı fındık hasadı fındık bölgelerinin tümünde son erdi. Fındık üreticileri de fındıklarını depolamış durumda.


Ancak bu yıl fındık rekoltesinin geçtiğimiz yıllara nazaran düşük olduğu belirtiliyor. Bu durumda fındık fiyatlarında da düşüş yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl 15 TL ve üzerine alıcı bulan fındığın fiyatı bu yıl 12 TL civarında alıcı buluyor.


Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, fındık fiyatının 12 TL’den 11,75 TL’ye düştüğünü, serbest piyasada ise 12 TL’den alıcı bulduğunu söyledi.


Şu an fındık bölgelerinde serbest piyasada fındık fiyatları ise en düşük 11,50 TL, en yüksek de 13,00 TL’den işlem görüyor.


 Samsun, Giresun, Trabzon, Akçakoca, Düzce, Çarşamba, Kocaeli, Sakarya, Ordu, Zonguldak, Ünye, Fatsa, Düzce ve Terme serbest piyasa fındık fiyatları

Fındık üreticileri fındık fiyatlarının düşük olmasına adeta isyan ediyor. Fındık fiyatlarındaki oranlar her geçen gün değişiyor. Bu nedenle fındık üreticilerinin devamlı olarak fındık fiyatlarını araştırmalarını öneriyoruz.

fındık fiyatları 2016 fındık fiyatları ekim fındık fiyatları ordu fındık fiyatı giresun fındık fiyatı sakarya fındık fiyatı düzce fındık fiyatı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı