Hurşit Külter Kerkük’te Ortaya Çıktı

Kendisinden 27 Mayıs 2016 tarihinden beridir haber alınamayan Şırnak DBP (Demokratik Bölgeler Partisi) İl Başkanı Hurşit Külter, Kerkük’te ortaya çıktı, basın açıklamasında bulundu.

Hurşit Külter Kerkük’te Ortaya Çıktı
Hurşit Külter Kerkük’te Ortaya Çıktı Anahaberim

Şırnak’ta sokağa çıkma yasağı sürerken ailesine “Etrafım sarıldı, beni öldürecekler, hakkınızı helal edin” mesajını attıktan sonra varlığı bir sır olan Hurşit Külter, Kuzey Irak Federal Kürdistan Bölgesi Kerkük kentinde ortaya çıktı.


Türkiye’nin gündeminde olan ve aylardır “Hurşit Külter Nerede” sloganıyla hakkında kampanyalar başlatılan Hurşit Külter, Kerkük kentinde ortaya çıktı.  Külter, yaptığı basın açıklamasında kendi akıbeti hakkında sağduyulu olan herkese teşekkür ederek, “Bu basın açıklamasını geç yaptığım için başta benim için mücadele eden herkesten özür diliyorum” ifadelerini kullandı. Eski DBP Şırnak  İl  Yöneticisi Külter, ilk kez böyle bir açıklama yapma fırsatını bulduğunu ve içerisinde bulunduğu durumun bir açıklama yapma imkanını vermediğini söyledi.


Külter, şu an yaşadığını başta Cumartesi Anneleri, Barış Anneleri, ulusal ve uluslar arası kuruluşlara ve kendi akıbetini soran halka borçlu olduğunu söyledi.


Yaptığı basın açıklamasında 27 Mayıs’ta gözaltına alındığını, 13 gün Özel Harekat Polisinin elinde kaldıktan sonra bir yolunu bulup kaçtığını ve daha sonra da Şehir merkezindeki PKK mensuplarının yardımıyla şehirden kaçtığını söyledi.

Dış Haberler


hurşit külter hurşit külter nerede bulundu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı