Hakkari Şemdinli’de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 18 Şehit- 2016-10-09

Hakkari’nin Şemdinli İlçesindeki Durak Karakoluna yönelik PKK mensuplarınca bomba yüklü araçla yapılan saldırıda 10’u asker 8’i sivil 18 kişi şehit oldu, 27 kişide yaralandı. Yaralananların arasında ağır yaralıların olduğu bildirildi.

Hakkari Şemdinli’de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 18 Şehit- 2016-10-09
Hakkari Şemdinli’de Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 18 Şehit- 2016-10-09 Anahaberim

Söz konusu saldırı ile ilgili açıklamada bulunan Başbakan Binali Yıldırım, “10’u asker, 8’i sivil 18 kişi şehit oldu, askerlerin kontrol noktasına 5 ton patlayıcı ile intihar dalışında bulunmuşlar” ifadelerini kullandı. Başbakan Yıldırım, PKK örgütü ile ilgili de şu açıklamaya yer verdi. Başbakan Yıldırım, “Son dönemlerde kırsal alanda ve kent merkezlerinde askerlerin yaptığı operasyonlar karşısında imkanları kalmayan örgüt mensupları, can havliyle böylesi intihar saldırılarında bulunuyorlar. Bunlar amaçlarına ulaşamayacak” ifadelerini kullandı.


Olay nasıl meydana geldi?


Bu sabah saatlerinde Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı ve ilçe merkeze yaklaşık 20 Km uzaklıktaki Durak Jandarma Karakoluna yönelik bomba yüklü araçla intihar saldırısı yapıldı. Saldırıda 10 asker ve o sırada orada bulunan 8 sivil şehit oldu, 27 kişi de yaralandı.

Bombanın patlaması nedeniyle dev bir çukur meydana geldi.

Şemdinli’de şehit olan askerlerin ve sivillerin isimleri ise henüz belli olmadı.

şemdinlide şehit olan askerlerin isimleri şemdinlide şehit olan sivillerin isimleri şemdinlide saldırı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı