Serbest Piyasa Fındık Fiyatında Düşüş Sürüyor: İşte Ordu, Giresun Serbest Piyasa Fındık Fiyatları-11 Ekim

Serbest piyasa fındık fiyatında düşüş devam ediyor. İşte Ordu, Giresun, Sakarya serbest piyasa fındık fiyatlarında son durum.

Serbest Piyasa Fındık Fiyatında Düşüş Sürüyor: İşte Ordu, Giresun Serbest Piyasa Fındık Fiyatları-11 Ekim
Serbest Piyasa Fındık Fiyatında Düşüş Sürüyor: İşte Ordu, Giresun Serbest Piyasa Fındık Fiyatları-11 Ekim Bozo Argeso

Serbest piyasa fındık fiyatında düşüş devam ediyor.  İşte Ordu, Giresun, Sakarya  serbest piyasa fındık fiyatlarında son durum.

 

 


Fındık üreticileri, bu yıl adeta şok olmuş durumda. Zira fındık fiyatlarında düşüş devam ediyor.  Serbest piyasada fındık fiyatları bugün 11,25 TL’den işlem gördüğü belirtildi. Fındık fiyatlarında bu derece düşüşün yaşanması ise fındık üreticilerini üzdü.


Bu yıl fındık rekoltesindeki düşüklük ve serbest piyasadaki durgunluk herkesi üzdü. Bu sezon içerisinde 15 TL’ye kadar yükselen fındık fiyatı son bir aydır sürekli düşüşle gündeme geldi. Son olarak 12,50 TL’den serbest piyasada işlem gören fındık, bugün ise 11,25 TL’den işlem gördü.


T ürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, serbest piyasada fındığın 11,25’den işlem görmesi karşısında üzüntü duyduklarını  belirterek, serbest piyasanın da kendisini sorgulaması gerektiğini söyledi.


Arslan Soydan, fındık fiyatlarının bu şekilde düşmesinin son derece vahim olduğunu ve üreticilerin bu fiyattan ürünlerini piyasaya sürmemeleri gerektiğini ifade etti.


Söz konusu düşüş ile ilgili bir açıklamada Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt’den geldi. Cörüt, serbest piyasada fındığın üreticiye hiçbir fayda sağlamadığını söyleyerek bu duruma hükümetin müdahale etmesi gerektiğini belirtti.


serbest piyasa fındık fiyatları fındık fiyatları düşüş fındık fiyatlarında düşüş fındık fiyatlarında son durum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu