Yeşilkart İlaç Katkı Payı Ödemeleri Başladı

Yeşil Kartlılar, eczaneye ödedikleri ilaç katkı payını geri almaya başlıyor.

Yeşilkart İlaç Katkı Payı Ödemeleri Başladı
Yeşilkart İlaç Katkı Payı Ödemeleri Başladı Anahaberim

Yeşil Kartlı olarak sağlık hizmetlerinden faydalanan vatandaşlar, 2015-2016 yılları arasında eczanelere ödedikleri ilaç katkı payını geri almaya başlıyor.

Peki Yeşil Kartlılar İlaç Katkı Paralarını Nasıl Alacak?

Kulaktan kulağa yayılan haberle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giden vatandaşlar, yetkililere kimliklerini gösterip ilaç katkı payını almak için başvuruda bulunmaya başladı.

Yeşil Kart İlaç Katkı Payı Ödemesi Başvurusu Ne Zamana Kadar Sürecek?

Batman ilinde binlerce kişi yaklaşık 10 gündür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuruda bulunup 2015-2016 yılları arasında eczanelere ödedikleri ilaç katkı payını geri almak için başvuruda bulunuyor.  Söz konusu katkı payını geri alabilmek için binlerce kişi sabahın erken saatlerinden itibaren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına doğru akın ediyor. Bazı vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren Sosyal Yardımlaşmanın yolunu tuttuğunu söyledi. Aile reisleri kimliklerini ibraz ederek ödedikleri ilaç katkı payını alabiliyor.  Bu arada 50 TL’ye ulaşmayan ilaç katkı payı 50 TL olmadan ödenmiyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı çalışanları, aile reislerinden iletişim için bir telefon numarası istiyor. Hesaplarında biriken parayı çekmeleri için de mesajın gönderileceği belirtildi.

Halen başvuruların kabul edildiği öğrenilirken, bu başvuruların yaklaşık 1 yıl süreceği de belirtiliyor.

 

yeşilkart ilaç katkı payı ödemesi yeşilkart ilaç katkı paraları nasıl alınacak yeşilkart ilaç parası başvurusu ne zamana kadar sürecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti