Dabık Operasyonu Başladı! Dabık Neden Önemli?

Türkiye destekli ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) ve Muhaliflerin Dabık Operasyonu başladı. Peki Dabık neden önemli?

Dabık Operasyonu Başladı! Dabık Neden Önemli?
Dabık Operasyonu Başladı! Dabık Neden Önemli? Bozo Argeso

Dünya genelinde haber yayını yapan İngiltere’nin başkenti Londra merkezli Reuters haber ajansı resmen duyurdu. TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) destekli muhaliflerin Dabık operasyonu bugün başladı. Dabık kentinin neden önemli olduğu ise şöyle açıklanıyor;

Dabık (Dabıq) Nedir, Nerdedir ve Neden Önemli?

Birkaç yıl önce ilan edilen Türkçe adıyla  Irak Şam İslam Devleti, Arapça adıyla ise (DAİŞ) için Dabık kutsal kent olarak görülüyor. Kutsal kent olmasının yanı sıra IŞİD’in mühimmat depoları ve önemli dökümanları da bu kentte bulunuyor.

IŞİD mensuplarının inanışına göre Dabık Köyünün Kafir ve Müslümanlar arasında yaşanan ve kıyamet habercisi olan bir savaşın yaşanacağı yer olarak ifade ediliyor.

Dabık Köyü, IŞİD örgütünün mühimmat deposu ve kararların alındığı yerdir. Ayrıca DAİŞ örgütünün İngilizce olarak yayınladığı derginin ismi de bu köyün ismi yani Dabıq’tır.

3. dünya savaşının çıkacağı ve bu savaştan inananların galip çıkacağına inanılırken, Dabık’ta yaşanan savaş sonrası IŞİD’in İstanbul’u silahsız bir şekilde alacaklarına da inanılıyor.


Şayet Dabıq örgütün elinden alınsa, örgüt mensupları arasında büyük bir psikolojik çöküntüye neden olacaktır bu nedenle de İstanbul’un Fethi tezi de ortadan kalkacaktır. Bu sebeple IŞİD’in çöküşü de başlamış olacak.

 

dabıq nerdedir dabık neden önemli dabık 3. dünya savaşı dabık kıyamet dabık kutsal kent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu