Mesut Barzani Açıkladı: Musul Operasyonu Ne Zaman?

Musul operasyonu için hazırlıkların tamamlandığını açıklayan Başkan Mesut Barzani, Irak Merkezi Hükümet ile anlaşmaya vardıklarını ve Musul operasyonuna Irak Ordusu ile Peşmergenin birlikte katılacağını ifade etti.

Mesut Barzani Açıkladı: Musul Operasyonu Ne Zaman?
Mesut Barzani Açıkladı: Musul Operasyonu Ne Zaman? Anahaberim

Kuzey Irak Federal Kürdistan Bölgesi Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’den flaş son dakika haberi geldi. Uzun süredir tartışılan “Musul operasyonu” hakkında açıklamada bulunan Başkan Barzani, Irak Ordusu ile Peşmerge’nin birlikte Musul harekatına katılacağını ve bu konuda hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

Peki Musul Operasyonu Ne Zaman Başlıyor, Musul Operasyonuna Kimler Katılıyor?

Federal Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani, Musul operasyonunun başarılı olması için gereken her şeyin tamamlandığını ve Musul’da bulunan sivillerin de zarar görmemesi için çalışmaların başlatıldığını sözleri ekleyerek Musul operasyonun kısa süre içerisinde gerçekleşeceği yönünde sinyal verdi.

Öte yandan 2 yıldır IŞİD elinde olan Irak’ın ikinci büyük kenti Musul’da da olağanüstü durumlar yaşanıyor. Kenti işgal eden IŞİD mensupları, kentin giriş ve çıkışlarını kapattı. IŞİD mensupları, sivillerin kenti terk etmesini engellerken, Peşmerge ve Irak Ordusunun kentin etrafını kuşattığı ve her an bir operasyonun başlatılacağı gündemde.

Musul Operasyonu'na TSK Katılacak mı?

Geçtiğimiz günlerde Irak Merkezi Hükümet yetkilileri, Irak Cumhrbaşkanı, Irak Başbakan'ı başta olmak üzere Irak'taki birçok oluşum TSK'ya bağlı askerlerin Başika Kampını terketmesini istemişti. O günden beridir Türkiye ile Irak arasında Başika krizi yaşanıyor. Son olarak TSK'nın da Musul operasyonuna katılmak istediği, ancak Irak'taki oluşumların buna karşı çıktıkları biliniyor. Başika Kampında bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı askerlerin Musul operasyonunaa katılıp katılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

musul operasyonu musul operasyonu ne zaman musul operasyonu kimler katılacak musul operasyonu tsk katılacak mı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti