Gaziantep IŞİD sorumlusu Mehmet Kadir Cebael Kimdir?

Bugün Gaziantep’te IŞİD’e yönelik yapılan operasyonda 3 polis şehit oldu, 4’ü Suriye uyruklu 8 kişi de yaralandı. Operasyonda ölen kişinin Gaziantep IŞİD sorumlusu olduğu belirtiliyor.

Gaziantep IŞİD sorumlusu Mehmet Kadir Cebael Kimdir?
Gaziantep IŞİD sorumlusu Mehmet Kadir Cebael Kimdir? Anahaberim

Gaziantep’te İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı TEM şubesi ve Özel Harekat Polisleri, IŞİD hücre evinin ihbarını aldıktan sonra operasyon için harekete geçti. Operasyonun yapılacağı hücre evinin etrafında güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, eve girdikleri anda canlı bomba olduğu belirtilen şahıs üzerindeki düzeneği infilak ettirdi.


Meydana gelen şiddetli patlamada 3 polis şehit olurken, 4’ü Suriye uyruklu 8 kişi de yaralandı. Saat 12:45 sıralarında  Burak Mahallesinde yapılan operasyonun ardından Gaziantep’in IŞİD sorumlusu  Mehmet Kadir Cebael'in Şehitkamil ilçesinde bir evde saklandığı bilgisine ulaşıldı.IŞİD sorumlusunun kaldığı eve baskın düzenleyen polis ekipleri teslim ol çağrısında bulundu. Cebael’in teslim ol çağrısına ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma yaşandı. Çatışma sırasında evde bir hareketlilik yaşandı ve ardında da patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamada Cebael parçalanarak ölürken eşi ve 2 çocuğu polis tarafından sağ olarak yakalanıp emniyete götürüldü.


Mehmet Kadir Cebael (Ebu Hafs) Kimdir?


Gaziantep IŞİD sorumlusu olduğu belirtilen Mehmet Kadir Cebael (Ebu Hafs) isimli IŞİD mensubunun örgüt içerisinde çok önemli biri olduğu ve aranan teröristlerden biri olduğu öğrenildi.


Cebael geçtiğimiz Nisan Ayında tutuklanan IŞİD Antep Sorumlusu sorumlusu Ercan Çapkın'ın yerine geçtiği belirtildi.

 

mehmet kadir cebael mehmet kadir cebael kimdir mehmet kadir cebael nereli ışid sorumlusu mehmet kadir cebael ebu hafs kimdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti