İİBF Mezunları Vicdanlara Sesleniyor!.

İİBF mezunları uzun süredir Sosyal Medya'da çığlıklarını yetkililere duyurmak için mücadele veriyor. İİBF mezunlarından isim vermek istemeyen bir bayan arkadaşın İİBF hikayesi ise Yürek dağlayacak cinsten. İşte O Hikaye.

İİBF Mezunları Vicdanlara Sesleniyor!.
İİBF Mezunları Vicdanlara Sesleniyor!.

İİBF mezunları uzun süredir Sosyal Medya'da çığlıklarını yetkililere duyurmak için mücadele veriyor. İİBF mezunlarından isim vermek istemeyen bir bayan arkadaşın İİBF hikayesi ise Yürek dağlayacak cinsten. İşte O Hikaye.

 

''İyi Günler. Ben bir İİBF mezunuyum ve bende kısaca hayat hikayemden bahsetmek istiyorum.

Nerden başlasam bilmiyorum ben böyle gruptaki arkadaşlar gibi uzun senelerdir uğraşmıyorum belki ama bende bu 4 aylık süreç de ve bunun öncesinde bi çok şey yaşadım.

2012 yılında Dumlupınar Üniversitesi İktisat Fakültesi ni kazandığım zaman sanki dünyalar benim olmuştu. Evet belki başka hayallerim vardı ama bu 4 sene içinde aslında doğru yerde olduğumu ve pişman olmadığımı söyleyebilirim. Çünkü bölümümü gerçekten sevdim. 
Ama bu 4 ay bana 4 yılın veremediği tecrübeleri verdi. Belki de çok zor durumlar yaşadım, yaşamaya da devam edeceğim bilmiyorum ama bu durumun düzelmesi için elimden geleni yapmak istiyorum. Olmazsa da yine yolunda gitmezse de bir şeyler en azından vicdanım rahat olsun istiyorum.

Hayat gerçekten de üniversite yıllarındaki gibi değilmiş bunu anladım daha her şey yeni başlıyormuş oysa. Kısaca yaşadıklarımı anlatayım. Hayatta belkide canımı feda edeceğim annem olmasaydı bu bölümü bile okuyamayacaktım. Ailemin durumu hiç iyi değildi okula başladığımda babam işine, ailesine sahip çıkamayan biriydi sadece benim için. Benim maceram 15 yaşında başladı aslında evet liseye başladığımda yazları fabrikada çalışmaya başladım 3 ay da olsa olsun dedim hep anneme destek vermek istedim.

Şu an 22 yaşındayım ve her yaz tatilinde çalıştım ve küçük yaşta kız başına bu hiç kolay olmadı bir çok olay yaşadım her türlü insanı gördüm laf demeyen kalmadı arkadaşlarımın yanında bile küçük düşürüldüm babası baba olsa da çalışsa dendi hep yanımda kii bu hala deniyor ama olsun ailem için kendim için doğruları savunmak için değerdi. Her neyse Üniversite yi kazandım ne burs çıktı ne de kyk.

Neden çünkü anneminde babamında sigortası vardı. Başladım okula bazen açlıktan uyuyamadığım zamanlar oldu annemden para istememek için üniversite hayatımı yaşayamadım bile doğru düzgün yurt okuldu benim için hayat. 3 yıl böyle bitti tam düze çıktık 4.sınıfta okulla birlikte dershaneye gittim. Çünkü bir yılımı dahi heba edemezdim. Benim için çok zor bir yıldı hazrlandım ve aldım puanımı az çok umutluydum hep bu yola baslarken hayalim guy olmakdı. Herkes olumsuz bakarken olumlu baktım olacak dedim ama şimdi bakıyorum insanların dediğine gerçekten de umutsuz vakaymışız.

Belki siz bizim umudumuz olur sesimizi duyurmamıza yardımcı olursunuz. O değerli vaktinizi ayırıp bizim hayat hikayemize göz gezdirirsiniz. Bu yaşadıklarımın yanı sıra bir insana 3 yılımı verdim hayatımı birleştirmek istediğim insan beni hayallerim için terk etti. Arkadaşlarım adam yerine koymaz oldu sözümüze bile inanmaz oldular puanımızı bile sorgular oldular. Akraba eş dost bahsetmiyorum bile. O baltaya sap olamama durumu var ya hani o konumda olmak inanın çok kötü bir şey.

Hep hayatım boyunca babam yüzünden böyle kaldım tek umudum atanıp gerçekten her alimden bir zalim her zalimden bir alim çıkar sözünün anlamını çevremdeki insanların anlamasını istiyorum. Açık açık adam yerine konulmak, devletime vatanıma milletimize hayırlı işler yapmak istiyorum. Bu anlatıklarım sadece benim hikayem bu hikayelerden o kadar çok var ki 100 değil 200 değil tam 400.000 hikaye. Ve benim bu anlattıklarım madalyonun görünen kısmı inanın öbür yüzünü görmek bile istemezsiniz. Ama en kötüsü de ne biliyor musunuz fedakar bir annenin her gün gözlerinin içine bakması ve devlet KIZ ÇOCUKLARINI OKUTUN DEDİ bende okuttum belki bu kadarı çok az ama elimden bu kadarı geldi demesi. Şayet bizi dikkate alırsanız bizi anlamanızı istemiyorum sadece gece başınızı yastığa koyduğunuzda rahat uyuyabilcekseniz eğer bu hikayelerin hepsini görmezden gelebilir ve bizim için hiçbir şey yapmayabilirsiniz. Ama şayet eğer vicdanınıza dokunabildiysek lütfen bizim sesimizi duyurmamıza yardımcı olun. Bizim de bu ülkenin evlatları olduğumuzu unutmayın. Sesimizin gür çıkması için sizin elimizden tutması şart lütfen size uzatılan bu elleri geri çevirmeyin''

Rumuz : İsmini Vermek İstemeyen İİBF Mağduru

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı