YARSAV Başkanı Murat Arslan Kimdir? Neden Gözaltına Alındı?

Yargıçlar ve Savcılar Birliği Başkanı Murat Arslan, gözaltına alındı. YARSAV Başkanı Murat Arslan kimdir, nerelidir?

YARSAV Başkanı Murat Arslan Kimdir? Neden Gözaltına Alındı?
YARSAV Başkanı Murat Arslan Kimdir? Neden Gözaltına Alındı? Bozo Argeso

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında OHAL kapsamında KHK (Kanun Hükmünden Kararname) ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Murat Arslan, bu sabah saatlerinde polis ekipleri tarafından evinde gözaltına alındı. Arslan, daha önceleri Sayıştaş’taki görevinden de alınmıştı.


Murat Arslan Kimdir?


Murat Arslan, 1974’te başkent Ankara’da doğdu. İlkokul, Ortaokul ve Lise’yi Ankara’da okuyan Arslan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak eğitimini de 1999’da tamamladı. Avukatlık stajını da yapan Arslan, 2001 yılında Sayıştay'da Denetçi Yardımcısı görevine başladı. Sayıştay Daireler Kurulu Başraportörlüğü'nde görevli olduğu sırada 20.03.2006 tarihinde Anayasa Mahkemesi Raportörlüğü görevine atandı.


Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde "Kamu Mali Yönetiminin Yeniden Yapılandırılma Çalışmalarının Analizi" isimli yüksek lisans tez çalışmalarını yürütüp, çok sayıda dergi ve gazetede mesleği ile ilgili makaleleri yayınlandı.


Evli ve iki çocuk babası olan Arslan, FETÖ soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü TEM şubesi ekipleri tarafından gözaltına alınıp Vatan Emniyet Müdürlüğüne getirildi.

 

murat arslan kimdir yarsav başkanı murat arslan kimdir murat arslan nerelidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu