Peşmerge Başika’ya Saldırı Başlattı

Kuzey Irak Federal Kürdistan Bölgesel Yönetimi Askeri Gücü Peşmerge, IŞİD (Irak Şam İslam Devleti) mensuplarının elinde olan Başika Kasabasını ele geçirmek için harekete geçti. Peşmerge ile IŞİD mensupları arasında Başika’da şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Peşmerge Başika’ya Saldırı Başlattı
Peşmerge Başika’ya Saldırı Başlattı Bozo Argeso

Uzun zamandır planlanan ve yaklaşık 2 yıldır IŞİD elinde olan Musul kentine yönelik başlatılan büyük operasyon bugün 4. Gününde devam ediyor. Musul kenti hem havadan hem de karadan büyük bombardımana tutulurken, bugün Kürt güçleri, IŞİD elinde olan Başika Kasabasına doğru büyük bir saldırı başlattı. Başika Kabasını ele geçirmek için 3 koldan saldırı başlatan Kürdistan Bölgesi askerleri, Türk askerlerinin bulunduğu Başika Kampına zırhlı araçlarla ilerliyor.

Peşmerge komutanlığının yaptığı açıklamaya göre, Peşmerge güçleri, Başika Kasabasını ele geçirmek için Naweran, Tılskof ve Başika cephelerinden büyük bir saldırı başlattı. IŞİD hedeflerine yönelik katyuşa füzeleri ile saldırıya geçen peşmerge güçlerinin Başika Kasabasını almasına ramak kalmış durumda.

Musul’a yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunan Başika Kasabasının bulunduğu yerde Türk askerleri ve Ninova Bekçileri bulunuyor. Peşmerge güçleri, Başika bölgesinin güvenliğini sağladıktan sonra da Hristiyanların yoğun olarak yaşadığı Tılkef ilçesini kurtarmak için operasyon başlatacağı belirtiliyor.

Kürt güçlerinin operasyon başlattığı bölgeye doğru Irak Ordusu da ilerliyor.

peşmerge başikaya saldırdı başika başikaya saldırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu