Göreve İade KHK’sı Geliyor: Göreve İade KHK’sı Nedir?

KHK (Kanun Hükmünde Kararname) mağdurları için Göreve İade KHK’sı geliyor. Peki Göreve İade KHK’sı kimler için çıkarılacak, bu KHK’dan kimler faydalanacak?

Göreve İade KHK’sı Geliyor: Göreve İade KHK’sı Nedir?
Göreve İade KHK’sı Geliyor: Göreve İade KHK’sı Nedir? Anahaberim

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında yapılan operasyonlar ve başlatılan soruşturmalar ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli çok sayıda kişi KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile görevlerinden alınmıştı, birçoğu da ihraç edilmişti.

 

Görevinden alınan ve ihraç edilenler arasında mağdurların bulunduğu dile getirilmiş ve bu konuda çalışmaların yapılacağı sinyali önceki günlerde verilmişti.

 

KHK mağdurlarına müjdeli haber Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’den geldi. Bakan Canikli, “Önümüzdeki günlerde yayımlanacak KHK’larla söz konusu KHK mağdurları için göreve iade maddesinin yer alacağını ifade etti.

 

Başbakan Yardımcısı Canikli; KHK ile görevlerinden alınan ve mağdur olanlar hakkında yaptığı açıklamada “İstihbarat ile düzenlemeler şu an masada. İstihbarat yeniden yapılandırılıyor. Bu konu hakkında çalışmalarımız tamamlandı. Ancak istişare süreci zaman alabiliyor. Bu Kanun Hükmünde Kararnameye yetişir mi bilmiyorum, ancak hazırlıkları tamamlamaya çalışıyoruz. Mağdurlar için “Göreve İade” KHK’sı geliyor” ifadelerini kullanarak. “KHK ile görevden alınan FETÖ üyelerinin ihraç edilme konusu var, görevden alınanların arasında FETÖ üyesi olmayanların sayısı çok düşük. Mağduriyet söz konusu değil, fakat hatalar mevcut olabilir. Bu hataları düzeltmeye çalışıyoruz. OHAL bittiğinde idareye yetki vereceğiz. Şayet bir hata oluşmuşsa aradan yıllarda geçmişse düzenleme yapılacak” dedi.

 

göreve iade khksı nedir göreve iade khksı kimler faydalanacak göreve iade khksı kimler için çıkarılıyor göreve iade khksı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti