Suriye Ordusu: Türk Savaş Uçaklarını Düşürürüz!

Suriye Ordusu, Suriye hava sahasına giren Türk Savaş Uçaklarını tüm imkanlarını kullanarak düşürecekleri tehdidinde bulundu.

Suriye Ordusu: Türk Savaş Uçaklarını Düşürürüz!
Suriye Ordusu: Türk Savaş Uçaklarını Düşürürüz! Anahaberim

Ülkemizin Suriye’nin Kuzeyine doğru sürdürdüğü Fırat Kalkanı Operasyonu devam ederken, bugün Türkiye’ye yönelik yapılan YPG saldırısına karşılık verilmiş ve çok sayıda YPG hedefi Türk Savaş uçakları tarafından imha edilmişti.


YPG’ye yönelik yapılan bu operasyonun yankısı sürerken, Suriye Ordusundan Türkiye’yi tehdit eden bir açıklama geldi. Suriye Ordusundan bir yetkili, “Suriye hava sahasını ihlal eden Türk Savaş Uçaklarının icabına bakılacak ve tüm imkanlar seferber edilerek Türk Savaş Uçakları düşürülecektir”  tehdidinde bulundu.


Bugün Suriye’den Hatay’a 5 havan atılmış, atılan havanların boş araziye düşmesi nedeniyle herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştı. Bu saldırının ardından Türk Savaş Uçakları Suriye’nin kuzeyindeki YPG hedeflerine yönelik büyük bir saldırı yapmış ve TSK’nın yaptığı açıklamaya göre 160 ila 200 arasında YPG’linin öldürüldüğü duyurulmuştu.


Öte yandan Associated Press’e (AP) konuşan Mahmud Barkadan adlı YPG Komutanı, Türk Savaş Uçaklarının saldırısı sonucu 10 civarında YPG’linin öldürüldüğünü söylemişti.


Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ise bombardımanda 11 YPG’linin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

 

 

suriye uçak ypg
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti