Kerkük’te IŞİD (DAİŞ) Saldırıya Geçti

Kuzey Irak Federal Kürdistan Bölgesel Yönetiminin denetiminde olan Kerkük’te IŞİD saldırıya geçti. Kamu kurum ve kuruluşlarına saldıran IŞİD çeteleri, 22 kişiyi katletti. İşte Kerkük'teki son durum.

Kerkük’te IŞİD (DAİŞ) Saldırıya Geçti
Kerkük’te IŞİD (DAİŞ) Saldırıya Geçti Anahaberim

Musul’a yönelik operasyonlar sürerken ve tüm gözler Musul kentine çevrilmişken, Kerkük’te IŞİD’in uyuyan hücreleri bu sabah saatlerinde saldırıya geçti. Örgüt mensuplarının saldırısının ardından kentte sokağa çıkma yasağı ilan edilip Cuma namazı da güvenlik nedeniyle kılınmadı.
Kent merkezinde yaşanan çatışmalar nedeniyle sivil halkın tedirgin olduğu ve Kürt güçleri ile IŞİD arasında çıkan çatışmaların şiddetlenerek sürdüğü bildirildi. IŞİD’in hedef aldığı bir elektrik santralinde 16 kişinin de yaşamını yitirdiği öğrenildi.


IŞİD’in Kerkük kent merkezinde Emniyet Müdürlüğü, Valilik başta olmak üzere bütün kamu binalarına yönelik saldırı başlattığı belirtilirken, IŞİD tarafından ele geçirilen Kerkük Eski Polis Merkezinin geri alındığı da gelen haberler arasında.


Şu an Kerkük’te PKK örgütü, KDP ve YNK Peşmerge güçleri bulunuyor. Yoğun olarak silah seslerinin yükseldiği kentte sokağa çıkma yasağı sürüyor.

Güncelleme: Saldırgan IŞİD mensuplarının çoğunun öldürüldüğü, bir kısmının da Mecidiye Caddesi'nde bulunan eski bir otele sıkıştıkları son bilgiler arasında.

Kürt güçlerinin IŞİD'in saklandığı otelin etrafını kuşattığı bilgisi gelirlen, bir canlı bombanın da Kürt askerleri tarafından etkisiz hale getirildiği belirtildi.

 

kerkük ışid saldırısı kerkük daiş saldırısı kerkük çatışma kerkük son durum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı