5 Bin Güvenlik Korucusu Alınacak: İşte Şartları

Doğu ve Güneydoğu'da 5 bin yeni korucu alınacak. İşte korucu alımı şartları ve ayrıntılar.

5 Bin Güvenlik Korucusu Alınacak: İşte Şartları
5 Bin Güvenlik Korucusu Alınacak: İşte Şartları Bozo Argeso

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Güneydoğu ve Doğu Anadolu’daki Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Kanaat Önderleriyle yaptığı toplantıda 5 bin yeni korucu alımına karar verildi. Alınacak yeni korucuların isimleri  ve statüleri de belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün bölgedeki Kanaat Önderleri ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Yapılan toplantıda 5 bin korucunun alınması konusunda uzlaşıya varıldı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, güvenlik konusundaki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Alınan kararlara göre 5 Bin yeni korucu alımının yapılması ve 5 yılda bir devlete ödenen silah harcının alınmaması hususunda görüş birliğine varıldığı belirtildi.


Korucular için de artık Geçici Köy Korucusu tanımı artık kullanılmayacak. Bundan böyle koruculara “Güvenlik Korucuları” tanımı yapılacak.

55 yaşında emekli olabilen korucuların emekli yaşlarının 40 ve ya 45 olması planlanıyor. Emekli olan korucuların yerlerine de 1. Derece akrabaları alınacak.

 

korucu şartları korucu alımı şartları korucu başvuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
diyarbakir da mehmet     2016-11-20 alım ne zaman
kamil     2016-11-03 alım nezaman
13 bitlis     2016-10-31 Başkan dediyse olur alımlar nezaman
Ben Feyzi koç     2016-10-28 Bende gürev yapıyorum bizede bir sikorta yapsın madem devltimiz bu işe el atmış günenlik tam olsun ama beli bir zamanı varmı güvenlik korucular enaz maaşı 3000 bin tl olması lazım bizi kandıliyoralar bize hiç bişey yok arkadaşlar
kamil     2016-10-26 alım nezaman
Remzi gönül     2016-10-24 40.ile 45.yaş çok saçma 37.38.39.yaşında göreve başlamış korucularımız var .1.sene arayla emeklimi olur böyle saçmalık olmaz emeklilik mecburi olmasın isteyen olsun istemeyen olmasın idiyimiz terörle mücadele etmektir emeklilik deyildir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Son Dakika:Küba Lideri Fidel Castro Yaşamını Yitirdi
Son Dakika:Küba Lideri Fidel Castro Yaşamını Yitirdi
Flaş Haber: 6 Bin öğretmen Göreve Dönüyor-İsimleri Belli mi?
Flaş Haber: 6 Bin öğretmen Göreve Dönüyor-İsimleri Belli mi?