PKK (HPG) Kerkük’e Girdi: PKK’nin Kerkük Görüntüleri Paylaşıldı

Kerkük’te IŞİD saldırısı ile başlayan çatışmalar sürerken, PKK’nin silahlı gücü HPG’nin Kerkük’e girdiği ortaya çıktı. Peşmergenin izin vermesiyle Kerkük’e giren HPG mensuplarının görüntüleri Kerkük Gazetesi servis etti.

PKK (HPG) Kerkük’e Girdi: PKK’nin Kerkük Görüntüleri Paylaşıldı
PKK (HPG) Kerkük’e Girdi: PKK’nin Kerkük Görüntüleri Paylaşıldı Anahaberim

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) mensuplarının dün sabah Kerkük kentinin merkezine yaptığı saldırıda en az 19 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi de yaralandı. Kerkük’te IŞİD’in uyuyan hücrelerinin saldırıları ile başlayan çatışmalar şiddetlenerek sürerken, PKK örgütünün Dubuk’ta bulunan silahlı gücü  HPG’nin Peşmerge’nin izin vermesiyle Kent merkezine girdiği belirtildi.
Kerkük kentindeki sivilleri korumak amacıyla Başkent Erbil’den çok sayıda Peşmerge’nin Kerkük’e sevk edildiği bildirildi.


Peşmerge Güçleri Güney Kerkük Cephesi Komutanı Westa Resul, Kerkük’teki DAİŞ saldırısının en kısa süre içerisinde kırılması için çalışmaların son hız sürdüğünü açıkladı.
Kerkük Sesi Gazetesi, PKK mensuplarının başta Kerkük Kalesi olmak üzere kentin birçok kritik noktasında konuşlandığını servis edip, PKK mensuplarının Kerkük’e girdiği resimleri de paylaştı.

Kerkük Gazetesi'nin Servis Ettiği, Kerkük'e Giren PKK Mensuplarının Görüntüleri

Peşmerge'de Kerkük'e Doğru Yola Çıktı

 

Ayrıca IŞİD keskin nişancıları yüzünden halk sokağa çıkamıyor. Bu nedenle de halen cenazeler gömülemedi.

pkk kerküke girdi pkk kerkük görüntüleri pkknin kerküke girdiği görüntüler kerkük pkk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı