Bingöl Genç’teki Saldırıda Şehit Sayısı 2 Oldu: Şehit İsimleri Belli Oldu

Bingöl’ün Genç İlçesinde PKK mensupları tarafından polis merkezine yönelik yapılan bomba yüklü araçlı saldırıda şehit sayısı 2’ye yükseldi.

Bingöl Genç’teki  Saldırıda Şehit Sayısı 2 Oldu: Şehit İsimleri Belli Oldu
Bingöl Genç’teki  Saldırıda Şehit Sayısı 2 Oldu: Şehit İsimleri Belli Oldu Anahaberim

Edinilen bilgilere göre, Genç ilçesinde Kaymakamlık önüne bırakılan bomba yüklü aracın dün gece saatlerinde zırhlı aracın geçişi sırasında infilak etmesi sonucu 1 polis şehit oldu, 6 güvenlik görevlisi olmak üzere 20 kişi yaralandı.

Bilgöl’ün Genç İlçesi kaymakamlık binası önüne bırakılan bomba yüklü araç zırhlı polis aracının geçişi sırasında büyük bir şiddetle infilak etti. Meydana gelen patlamada polis memuru Murat Yıldırım, şehit oldu, 6’sı güvenlik görevlisi 20 kişi de yaralandı. Yaralanan polis memurlarından polis memuru 29 yaşındaki Hakan Akdere, ise kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.

28 yaşında olan Murat Yıldırım’ın evli ve eşinin 3 aylık hamile olduğu öğrenilirken, 29 yaşındaki Polis memuru Hakan Akdere’nin Kahramanmaraş nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

Evli ve 3 yaşında bir oğlu olan Akdere’nin şehit haberi, Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesi, Kürtül Mahallesi'nde oturan ailesine verildi.

Şehit olan polis memurlarının Bingöl’de yapılacak cenaze töreni sonrası memleketlerine gönderileceği belirtildi.

bingöl şehit isimleri genç şehit isimleri bingöl şehit polis isimleri pkk saldırı bingöl patlama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı