Gülten Kışanak ve Fırat Anlı’nın Neden Gözaltına Alındığı Belli Oluyor

Eski milletvekili ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gülten Kışanak ile belediye meclis üyesi Fırat Anlı'nın neden gözaltına alındıkları belli olmaya başladı.

Gülten Kışanak ve Fırat Anlı’nın Neden Gözaltına Alındığı Belli Oluyor
Gülten Kışanak ve Fırat Anlı’nın Neden Gözaltına Alındığı Belli Oluyor Anahaberim

DBP’li (Demokratik Bölgeler Partisi) Diyarbakır Belediye Büyükşehir Belediye Başkanı ve Eski Milletvekili Gülten Kışanak ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye meclis Üyesi Fırat Anlı, bu akşam saatlerinde yapılan operasyonla gözaltına alındı. Kışanak ve Anlı’nın neden gözaltına alındığı da belli olmaya başladı.

,
Türkiye gündemi bir anda Gülten Kışanak ile Fırat Anlı’nın gözaltına alınması haberine kilitlendi.


Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne bağlı TEM Şubesi ekiplerinin yaptığı operasyonda gözaltına alınan Kışanak ve Anlı’nın sorgulanmak üzere Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğü öğrenildi.


Edinilen bilgilere göre de Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Gültan Kışanak ve Fırat Anlı'nın kamu kaynaklarının terör örgütünün hizmetine verildiği suçlamasıyla gözaltına alındıkları belirtildi.
Kışanak ile Anlı’nın gözaltına alındığı haberini alan çok sayıda DBP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Belediye önünde gerginliğin sürdüğü kaydedildi.

 

gülten kışanak nedne gözaltına alındı gülten kışanakın gözaltına alınma nedeni fırat anlı neden gözaltında fırat anlı gözaltına alınma nedeni
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti