Doğu ve Güneydoğu’da İnternet Kesintisi-26 Ekim İnternet Neden Kesildi?

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki çok sayıda il ve ilçede hem mobil hem de sabit hatlardaki internet sabah saatlerinden gece saatlerine kadar kesildi. Milyonlarca vatandaş internet bağlantısının kesilmesi nedeniyle sıkıntı yaşadı.

Doğu ve Güneydoğu’da İnternet Kesintisi-26 Ekim İnternet Neden Kesildi?
Doğu ve Güneydoğu’da İnternet Kesintisi-26 Ekim İnternet Neden Kesildi? Anahaberim

Bu sabah saat 10:30-10:40 sıralarında Doğu ve Güneydoğu Bölgelerindeki başta Batman ve Diyarbakır ili olmak üzere çok sayıda il ve ilçede mobil ve sabit hatlardaki internet hizmeti kesildi.

Hastane ve eczaneler başta olmak üzere resmi kurum ve kuruluşlara  giden vatandaşlar internet hizmetinin olmaması nedeniyle sıkıntı yaşarken, mobil internet ve sabit hatlardaki internet hizmetini alan vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren gece saat 21:50’ye kadar internet hizmetini alamadı.

Bölgede yaşayan ve internet hizmetini kullanan Vatandaşlar, Doğu ve Güneydoğu’da internet neden yok, doğu ve güneydoğuda neden internet neden kesildi sorusunu sordu, ancak yanıtını bulamadı. GSM operatörleri ve sabit hat müşteri temsilcilerini arayan vatandaşlar, “Bulunduğunuz bölgede çalışma var, en kısa sürede internet hizmetiniz verilecektir” yanıtını aldı.

Dün gece saatlerinde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak ve meclis üyesi Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasının hemen ardından internet hizmetinin kesilmesi ise bölgede yaşayanları telaşlandırdı.

Geçtiğimiz ay 24’ü DBP belediyesi 28 Belediyeye kayyum atandığı 11 Eylül 2016’da da Batman, Diyarbakır, Kilis, Adıyaman, Tunceli,Elazığ,Van, Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin ve Siirt’te internet sıkıntısı yaşanmıştı.

İnternet hizmetinin kesilmesi ile ilgili yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

doğu ve güneydoğuda internet neden yok doğu ve güneydoğuda internet neden kesildi güneydoğuda mobil internet neden yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti