Doğu ve Güneydoğu’da 4 Gündür İnternet Kesintisi Yaşanıyor: İnternet Kesintisinin Nedeni Nedir?

Doğu ve Güneydoğu illerinde 4 gündür süren internet kesintisi vatandaşları adeta canından bezdirdi.

Doğu ve Güneydoğu’da 4 Gündür İnternet Kesintisi Yaşanıyor: İnternet Kesintisinin Nedeni Nedir?
Doğu ve Güneydoğu’da 4 Gündür İnternet Kesintisi Yaşanıyor: İnternet Kesintisinin Nedeni Nedir? Anahaberim

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin illerinde Çarşamba Saat 10:30 itibariyle başlayan internet kesintisi bugün 4’üncü gününde  sürüyor. Peki internet hizmetinin verilmemesinin nedeni nedir?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gülten Kışanak ile Belediye Meclis Üyesi Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasının hemen ardından Doğu ve Güneydoğu illerinde internet kesintisi yaşandı ve halen devam ediyor.

Peki Doğu ve Güneydoğu’da İnternet Neden Kesiliyor?

 Dün erken saatlerde kesilen internet hizmeti bugün 12:50 sıralarında verilmeye başlandı. İnternet kesintisinin nedeni henüz belli olmazken, Doğu ve Güneydoğu bölgesi esnafı ise adeta kan ağlıyor. Bölgede hayatın durma noktasına geldiği gözlemlenirken, internet hizmeti ile işlerini yürüten esnaf başta olmak üzere internet hizmetini kullanan vatandaşlar isyan edecek duruma geldi.

İnternet hizmeti hastanelerde, okullarda kamu kurum ve kuruluşların birçoğunda verildi, ancak vatandaşlar ve özel kurumlar internet hizmetinden faydalanmadı.

İnternet hizmeti ile ilgili destek veren GSM operatörleri ve sabit hatlarda hizmet veren müşteri temsilcileri, internet kesintisi ile ilgili vatandaşlara sadece “Geçici bir sorun, bir çalışma var, en kısa sürede internet hizmeti verilecek” açıklamasında bulunurken, internetin sadece Doğu ve Anadolu Bölgelerindeki kesintisi ile ilgili yetkililerden bir açıklama gelmedi.

Şu an vatandaşlar internet hizmetini alıyor, ancak akıllarda “İnternet tekrardan kesilecek mi?” sorusu var.

 

internet tekrar kesilecek mi doğuda internet neden yok güneydoğuda internet neden yok doğuda internet kesintisi nedeni güneydoğuda internet kesintisinin nedeni mobil internet neden yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti