29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Bayram tüm yurtta coşku ve heyecan içerisinde kutlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Devlet erkanı, bayram kutlaması nedeniyle Anıtkabir’i ziyarette bulundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması Anahaberim

Bugün Cumhuriyet’in kuruluşunun 93’üncü yıldönümü. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması etkinliği kapsamında ilk tören Başkent Ankara’da Anıtkabir’de düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, , Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve çok sayıda kuvvet komutanı başta olmak üzere yargı organlarının başkanları ve çok sayıda yetkilinin bulunduğu kalabalık heyet  Başkent Ankara’da bulunan Anıtkabir’i ziyarette bulundu.

Heyet, Atatürk mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.  Ardından da Misakı Milli Kulesi'ne geçen heyet kutlamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir Özel Defterini imzalayıp şu satırları yazdı;

 

Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Cumhurbaşkanı  Erdoğan, deftere şunları yazdı:

"Bugün tüm yokluklara ve imkansızlıklara rağmen liderliğiniz altında yürütülen destansı bir mücadelenin zafer meyvesi olan Cumhuriyetimizin 93'üncü yıl dönümünü millet olarak büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Varlığına kast eden mihraklara karşı hürriyetinden, onurundan ve istikbalinden asla taviz vermeyeceğini 93 yıl önce tüm dünyaya ilan eden milletimiz aynı iradesini bugün de devam ettiriyor. 15 Temmuz darbe girişimine karşı ülkemizin dört bir yanında gösterilen kahramanca direniş 93 yıl evvel Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan irade ve ortak imanın tecessüm etmiş halidir. Ülkemizin demokrasisini, bağımsızlığını ve meşru yönetimini hedef alan iç ve dış odaklar 15 Temmuz gecesi milletimizin cesareti ve direnişi sayesinde bir kez daha hezimete uğramıştır. 246 şehit ve 2 bin 194 gazimizin kanı pahasına elde ettiğimiz demokratik kazanımları koruyarak 2023 hedeflerimizi gerçekleştirerek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşıyacağız. Devletimizin beka mücadelesinde gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve başta zatıâliniz olmak üzere tüm gazilerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."

cumhuriyet bayramı 29 ekim kutlama cumhurbaşkanı 29 ekim kutlaması
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı