29 Ekim Kapatılan Haber Ajansları ve Gazetelerin İsimleri

Resmi Gazete'de yayımlanan söz konusu yeni KHK'ya göre 29 Ekim'de kapatılan haber siteleri, gazeteler, haber ajansları ve dergilerin isimleri belli oldu.

29 Ekim Kapatılan Haber Ajansları ve Gazetelerin İsimleri
29 Ekim Kapatılan Haber Ajansları ve Gazetelerin İsimleri Bozo Argeso

Olağanüstü Hal Kapsamında alınan Kanun Hükmünde Kararname ile çok sayıda haber ajansı, haber sitesi, gazete ve dergi kapatıldı. Karar Resmi Gazete’nin bugün ki sayısında yayımlandı.

15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL kapsamında alınan Kanun Hükmünde Kararnameler ile FETÖ/PDY, IŞİD ve PKK örgütlerine yakın haber ajansları, internet haber siteleri, gazeteler ve dergiler kapatılmaya devam ediyor.

Bugün Resmi Gazetede yayımlanan KHK’ya göre aralarında merkezi İstanbul’da Dicle Haber Ajansı, merkezi Diyarbakır’da Jin Haber Ajansı, Batman Çağdaş Gazetesi ve Yüksekova Haber Gazetesi’nin de bulunduğu çok sayıda gazete, haber ajansı ve dergi kapatıldı.

Resmi Gazete’de kapatılan  söz konusu yayın kuruluşları ile ilgili şu açıklama yapıldı:
Yayın kuruluşları
MADDE 5- (1) Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan ve ekli (7) sayılı listede yer alan haber ajansları, gazeteler ve dergiler kapatılmıştır. 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesinin üçüncü fıkrası hükümleri bu kurum ve kuruluşlar hakkında da uygulanır.
(2) 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği kapatılan özel radyo ve televizyonlar ile gazetelerden ekli (8) sayılı listede yer alanlar, anılan Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (2) ve (3) sayılı listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır. 668 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesinin birinci ve üçüncü fıkraları, bu kurum ve kuruluşlar bakımından söz konusu Kanun Hükmünde Kararnamenin yayımı tarihinden itibaren tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ortadan kalkmış sayılır.

İşte Kapatılan Yayın Kuruluşlarının İsimleri

 

kapatılan gazetelerin isimleri kapatılan ajansların isimleri dicle haber ajansı kapatıldı kapatılan dergilerin isimleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu