Silopi’ye Neden Askeri Sevkiyat Yapılıyor?

Gündeme bomba gibi düşen haber geldi. Başkent Ankara’dan Şırnak’ın Silopi ilçesine doğru çok sayıda askeri araç, tanklar, tank kurtarıcılar ve çok sayıda askeri iş makineleri sevk edilmeye başlandı.

Silopi’ye Neden Askeri Sevkiyat Yapılıyor?
Silopi’ye Neden Askeri Sevkiyat Yapılıyor? Anahaberim

Edinilen bilgilere göre, Ankara’dan  Silopi ilçesine doğru askeri araç sevkiyatı başladı. Ankara 28. Mekanize Piyade Tugay komutanlığına bağlı birliklere ait tanklar, iş makineleri, tekerlekli askeri araçlar, tank kurtarıcıları ve çok sayıda malzemenin Ankara ve Çankırı  karayolunu kullanarak Şırnak’ın Silopi ilçesine doğru yola çıkarıldı.

 

Bu askeri araçların Irak sınırında bulunan Silopi ilçesine doğru yola çıkarılması bir anda vatandaşları tedirgin etti. Sosyal medya twitter sitesinde ise çok sayıda kullanıcı“Silopi’ye neden askeri araçlar sevk ediliyor” sorusu sormaya başladı bile.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan Kritik Açıklama

Katıldığı A Haber canlı yayında kendisine yöneltilen "Ankara'dan tanklar, tank kurtacıları ve iş makinaları, Şırnak Silopi'ye doğru intikale başladı. Bu durum Irak girilmesi an meselesi şeklinde yorumlar yapılıyor. Doğru mu? sorusuna Bakan Işık, "Her ihtimale karşı hazırlıklı olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Bakan Işık, şu an Irak ile temaslarımız devam ediyor. Ancak bizim kırmızı çizgilerimiz var, Terör örgütlerine göz yummamızı kimse bizden beklememeli. Biz de oluşan gelişmeler karşısında hazırlığımızı yapıyoruz" şeklinde ifadeleri dile getirdi.

 

 

 

silopi şırnak silopiye neden asker gönderildi silopiye neden tanklar sevk edildi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı