Diyarbakır Belediyesi Kayyumu Cumali Atilla Göreve Başladı: Cumali Atilla Kimdir?

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyum olarak atanan Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla, bugün sabah saatlerinde Belediye binasına gelerek görevine başladı. Peki Diyarbakır Belediyesi kayyumu Cumali Atilla kimdir, nerelidir?

Diyarbakır Belediyesi Kayyumu Cumali Atilla Göreve Başladı: Cumali Atilla Kimdir?
Diyarbakır Belediyesi Kayyumu Cumali Atilla Göreve Başladı: Cumali Atilla Kimdir? Anahaberim

15 Temmuz askeri darbe girişimi sonrası FETÖ/PDY, IŞİD ve PKK örgütlerine yönelik operasyonlar kapsamında yapılan operasyonların sürdüğü bugünlerde PKK’ye yakın olmakla suçlanan Doğu ve Güneydoğu’daki DBP (Demokratik Bölgeler Partisi) belediyelerine yönelik de operasyonlar sürüyor. Geçtiğimiz günlerde OHAL kapsamında KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile 24 DBP belediyesine kayyum atanmıştı. Daha sonraları da çok sayıda DBP belediyesine kayyum atanırken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine de kayyumun atanması bir anda bölgede tansiyonu yükseltti. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne bağlı TEM-Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yapılan operasyonda Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gülten Kışanak ile Eş Başkan Fırat Anlı 25 Ekim’de gözaltına alındı. Kışanak, Anlı ve Eski BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata hakkında 30 Ekim’de tutuklanma kararı verildi. Tutuklanan Kışanak ve Anlı, Kocaeli F Tipi Kapalı cezaevine gönderildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan ve Eş Başkanın tutuklanmasının ardından da Diiyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyum atandı. Atanan kayyum Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla oldu.


Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla Kimdir?

 


Bu sabah saatlerinde görevine başlayan Cumali Atilla, aslında Diyarbakır’a yabancı değil. Diyarbakır’da kaymakam olarak görev yapan Atilla 1964’te Elazığ’da dünyaya gelmiştir.
İlkokul, ortaokul ve Liseyi Elazığ’da okuyan Atilla, daha sonra kazandığı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olmuştur.


Erzincan’da kaymakam olarak 1990 yılında göreve başladıktan sonra yabancı dil eğitimini görmek ve bu alanda çalışmalar yapmak için İngiltere’ye gidip burada 8 ay kalmıştır.
Gördüğü 3 yıllık staj dönemi boyunda Çorum  Uğurludağ ve Afyon  Çobanlar ilçesinde kaymakam vekilliği görevinde bulunmuştur.


Daha sonrasında ise sırasıyla Giresun  Piraziz, Muş  Malazgirt, Bolu  Mengen Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı ve Konya  Beyşehir Kaymakamı olarak görevine devam etmiştir.


23.09.2011 tarihinde ise başkent Ankara’nın Etimesgut Kaymakamı olarak görevine başlayan ve o tarihten bu yana Etimesgut Kaymakamı olarak görev yapan evli ve 3 çocuk babası Cumali Atilla, dün Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyum olarak atandı.

 

cumali atilla cumali atilla kimdir cumali atilla nerelidir diyarbakır belediyesi kayyum kayyum cumali atilla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı