Adil Öksüz’le Darbeyi Yöneten Kemal Batmaz Kimdir?

15 Temmuz askeri darbe girişiminin sivil sorumluları ortaya çıkmaya devam ediyor. FETÖ mensubu Adil Öksüz ile birlikte darbeyi yöneten ikinci isim de belirlendi. Adil Öksüz ile darbeyi yöneten kişinin Kemal Batmaz olduğu ortaya çıktı. Peki Kemal Batmaz Kimdir?

Adil Öksüz’le Darbeyi Yöneten Kemal Batmaz Kimdir?
Adil Öksüz’le Darbeyi Yöneten Kemal Batmaz Kimdir? Anahaberim

Askeri darbe girişimini yöneten Adil Öksüz’ün kaldığı evde toplantılara katılan ve Öksüz ile birlikte Amerika Birleşik Devletlerine giden 12 şahıs hakkında gözaltı kararının alınmasının ardından 6 şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.


15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı FETÖ soruşturmasında çok önemli bilgi ve belgeler ele geçirildi. Darbenin olduğu gece Ankara Akıncı Üssünde olduğu nedeniyle gözaltına alınıp tutuklanan kemal Batmaz’ın darbeyi yönetenler arasında olduğu belirtildi.


Kaynak Holdinge bağlı Kaynak Kağıt AŞ'nin Eski Genel Müdürü Kemal Batmaz'ın Öksüz ile birlikte darbeden birkaç gün önce yani 11 Temmuz’da Amerika’ya (ABD) gittiği ve iki gün sonrada Türkiye’ye döndüğü belirlenirken, Batmaz’ın Öksüz ile  Akıncı Üssü ve Atatürk Havalimanı'ndaki görüntüleri de ortaya çıktı.

Şu an Ankara Sincan Cezaevinde tutuklu olarak bulunan Kemal Batmaz'ın darbeyi yöneten kişi olabilir konusu üzerinde de duruluyor.

İşte Adil Öksüz ile kemal Batmaz'ın Görüntüleri

 

 

kemal batmaz kemal batmaz kimdir adil öksüz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı