4 Kasım Diyarbakır’da Patlama: Ölü ve Yaralılar Var!

Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde Emniyet Müdürlüğüne yönelik bombalı saldırı düzenlendi. Yapılan saldırıda patlama sesi kentin her yerinden net bir şekilde duyulurken, olayda en az 1 kişinin hayatını kaybettiği, 50’yi aşkın kişinin de yaralandığı öğrenildi. Ayrıca bombalı saldırının yapıldığı yer adeta savaş yerine döndü.

4 Kasım Diyarbakır’da Patlama: Ölü ve Yaralılar Var!
4 Kasım Diyarbakır’da Patlama: Ölü ve Yaralılar Var! Anahaberim

Patlama, bu sabah saat 08:00 sıralarında Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde meydana geldi. Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bomba yüklü araçla saldırı gerçekleşti. Meydana gelen patlamanın sesi Diyarbakır kentinin her yerinden duyuldu.

Çevrede bulunan binalar ve araçlar kullanılamaz hale gelirken, patlamada en az bir kişinin yaşamını yitirdiği, 50’den fazla kişinin de yaralandığı öğrenildi.

RTÜK (Radyo Televizyon Üst Kurulu), Diyarbakır patlaması ile ilgili yayın yasağı getirdi.

 

Diyarbakır Merkez Bağlar İlçesindeki Aydın Arslan Bulvarında bu sabah saatlerinde gerçekleştirilen patlamanın ardından bölgede yoğun silah sesleri geldi.  Patlama 1 kilometreye yakın kısmı etkilerken, güvenlik güçleri hava destekli operasyon başlattı.

Patlama yerine sevk edilen ambulanslar yaralıları hastaneye kaldırmaya devam ediyor. Patlamanın HDP’ye yapılan terör operasyonu sonrasına denk gelmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

diyarbakır patlama bağlar patlama bombalı saldırı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti