Diyarbakır Patlamasında Şehit ve Yaralıların İsimleri Belli Oldu mu ?

4 Kasım Tarihinde Diyarbakır Bağlar ilçesinde meydana gelen patlama sonucunda şehit ve yaralıların olduğu belitriliyor.

Diyarbakır Patlamasında Şehit ve Yaralıların İsimleri Belli Oldu mu ?
Diyarbakır Patlamasında Şehit ve Yaralıların İsimleri Belli Oldu mu ? Serdar K

HDP Eş Başkanları ve HDP Milletvekillerine yönelik 3 Kasımı 4 Kasıma bağlayan gece saat 01.00 sularında Gözaltı kararı uygulandı. Bu karar tartışılırken Diyarbakır ise Güne Bombalı bir saldırı haberiyle uyandı.

Diyarbakır Patlamasında Şehit ve Yaralıların İsimleri Belli Oldu mu ? derken Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada ölü ve yaralılarla ilgili bilgi verilmedi. Diyarbakır patlamasında 8 şehit 100'den fazla yaralı olduğu belirtiliyor. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Diyarbakır'daki bombalı saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Bozdağ Diyarbakır'da polis ve sivillerin şehit olduğunu belirtti. Diyarbakır şehit olan polislerin isimleri açıklanmadı. Diyarbakır'daki patlamada 8 şehit ve 100'den fazla yaralı var.

Diyarbakır'da son dakika patlama yaşandı. Diyarbakır Bağlar ilçesinde meydana gelen patlamanın ardından olay yerine ambulanslar sevk edildi. Diyarbakır patlaması E Tipi Cezaevi'ne yaklaşık olarak 200 metre uzaklıktaki, daha öncelerde polis okulu olarak kullanılan Emniyet Müdürlüğü binasının olduğu yerde gerçekleşti. Diyarbakır patlamasında ölenler olmadı. Diyarbakır'daki patlamanın şiddetiyle çevredeki binalar maddi hasar gördü. Patlamanın ardından ilk belirlemelere göre 30 kişi yaralandı. Ancak resmi açıklama henüz gelmedi. Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada patlamanın bombalı araçla düzenlenen saldırıdan kaynaklandığını ifade etti. Valilik Diyarbakır patlamasında ölü ve yaralı sayısı ile ilgili bilgi vermedi.

Başbakan Binali Yıldırım, "Çevik kuvvetin konuşlandığı noktaya, vatandaşların da işine giden, okuluna giden, çocukların olduğu bölgede bir bomba yüklü araç patlatıldı. Şu ana kadar 8 vefat var. 2 polisimiz var, bir teknisyen olmak üzere 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiş durumdadır. Bir terörist de ölü ele geçirilmiştir. Hastanede tedavileri süren 100’ün üzerinde yaralıdan 93’ü taburcu olmuştur, 7’si hala tedavi altındadır" dedi" dedi.

4 kasım diyarbakır patlaması diyarbakır şehit olanların isimleri diyarbakır yaralıların isimleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı