Tutuklu Zehra Epli, HDP Tutuklamalarını Protesto Etmek İçin Kendini Yaktı: Zehra Epli Kimdir?

Gebze Kapalı Cezaevinde tutuklu olarak bulunan Zehra Epli isimli kadın, HDP’li vekillerinin tutuklamalarını ve savaş politikasını protesto etmek için cezaevinde kendini ateşe vererek yaşamına son verdiği ileri sürüldü.

Tutuklu Zehra Epli, HDP Tutuklamalarını Protesto Etmek İçin Kendini Yaktı: Zehra Epli Kimdir?
Tutuklu Zehra Epli, HDP Tutuklamalarını Protesto Etmek İçin Kendini Yaktı: Zehra Epli Kimdir? Anahaberim

HDP’li vekillerin tutuklanmalarının yankıları sürüyor. Gebze Kapalı Cezaevinde tutuklu olarak bulunan Zehra Epli isimli kadın, kendini banyoya ateşe vererek yaşamına son verdiği iddia edildi. Epli’nin HDP’li vekillerin tutuklanmasını ve savaş politikasını protesto etmek için bu eylemi gerçekleştirdiği de ileri sürüldü.

 

Epli’nin bedenini ateşe vererek yaşamına son vermesi olayıyla ilgili Özgürlükçü Hukukçular Derneği’nden Avukatlar ve İstanbul Tutuklu Aileler ile Dayanışma Derneği Eş Başkanı Arif Yılmaz, cezaevine gidip bilgi almak istediği de belirtildi.

 

Kendisini yakarak yaşamına son veren EPli’nin cenazesi otopsi yapılmak üzere İstanbul Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Acı olayı duyan ailesi de Mersin’den yola çıktığı öğrenildi.

 

Zehra Epli Kimdir?


Mersin’in Tarsus ilçesinde toprağa verilecek olan Zehra Epli’nin Batman Sason Doğumlu olduğu, Sur’da yaşanan çatışmalar sırasında güvenlik güçlerince gözaltına alındığı ve tutuklanarak Gebze Kapalı Cezaevine gönderildiği öğrenildi.

Kaynak-Evrensel

 

zehra epli zehra epli kimdir gebze cezaevi hdp
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti