ABD Yeni Başkanı Donald Trump Oldu: Donald Trump Ne Yapacak, Donald Trump Kimdir ve Ne Zaman Göreve Başlayacak?

ABD’nin yeni başkanı Cumhuriyetçi Donald Trump oldu. Herkesin merak ettiği konu ise Donald Trump’ın ne zaman göreve başlayacağı ve nasıl bir politika izleyeceği oldu. Peki Donald Trump ne yapacak, Donald Trump kimdir, Donald Trump’ın Müslümanlara yönelik politikası ne olacak?

ABD Yeni Başkanı Donald Trump Oldu: Donald Trump Ne Yapacak, Donald Trump Kimdir ve Ne Zaman Göreve Başlayacak?
ABD Yeni Başkanı Donald Trump Oldu: Donald Trump Ne Yapacak, Donald Trump Kimdir ve Ne Zaman Göreve Başlayacak? Anahaberim

Kendine özgü sert tavırlarıyla Dünyanın merak ettiği ABD’nin yeni lideri Donald Trump’ın ilk konuşması ise “ABD olarak artık tek vücut olmalıyız, Bütün ABD’nin başkanı olacağım, Dünya devletleriyel düşman değil dost olacağız” oldu.


ABD halkı, dün 45’inci başkanını seçmek için sandık başına gitti. Cumhuriyetçi Donald Trump ile Demokrat aday Hillary Clinton arasında kıyasıya bir yarış yaşandı. Seçimlerde zaferi kazanan ise Donald Trump oldu ve ABD’nin 45. Başkanı seçildi.

 


Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni başkanı seçilen Donald Trump, ABD’nin ekonomisinin canlandırılacağı, ABD halkının güvende olacağı ve dünya halklarıyla barış içerisinde yaşacağını söyledi. Ayrıca dinler arası diyalog ve dinler arası barışın olacağını savunan Donald Trump’ın ABD’nin yeni başkanı seçilmesi ABD halkını sevince boğdu.

 


Donald Trump Kimdir, Nerelidir?

 


Asıl adı Donald John Trump  olan ABD’nin 45’inci Başkanı Donald Trump 14 Haziran 1946’da ABD’nin New York Eyaleti Queens kentinde dünyaya geldi. Amerikalı iş adamı, yazar, girişimci, yönetici ve siyasetçidir.


2016 ABD Başkanlık seçimlerinde  Cumhuriyetçi Parti adayı olup, 8 Kasım 2016’da yapılan Başkanlık Seçiminde ABD’nin yeni başkanı seçildi.

Donald Trump Ne Zaman Başkan Olacak?


Donald John Trump  20 Ocak 2017'de yemin ederek görevine başlayacak ve ABD’nin 45’inci Başkanı olacak.

 

donald trump donald trump ne zaman başkan olacak donald trump ne zaman göreve başlayacak donald trump müslüman politikası donald trump kimdir donald trump nerelidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti