Batman’da Çatışma 10 Nisan Polis Karakolu’na Saldırı

Batman Merkez Hürriyet Mahallesinde bulunan 10 Nisan Polis Karakolu olarak da bilinen Şehit Özkan Kocaer Polis Merkezi’ne yönelik kimliği henüz tespit edilmemiş kişilerce uzun namlulu silah ve El Yapımı Patlayıcıyla saldırı düzenlendi. Nöbet tutan polislerin saldırıya anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı. Saldırganların iki kişi oldukları ve karanlıktan da faydalanarak izlerini kaybettirdikleri öğrenildi.

Batman’da Çatışma 10 Nisan Polis Karakolu’na Saldırı
Batman’da Çatışma 10 Nisan Polis Karakolu’na Saldırı Anahaberim

Akşam saat 19:00 sıralarında Batman’ın Merkez Hürriyet Mahallesi Tablabaşı olarak bilinen yerde bulunan 10 Nisan Polis Karakolu yeni adıyla Şehit Özkan Kocaer Polis Merkezi'ne uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. İki kişi oldukları ve motosikletle karakolun yanına gelerek ellerindeki El Yapımı Patlayıcıyı nöbet kulübesine attıktan sonra ellerindeki uzun namlulu silahlarla da karakola ateş edildi.

 

Açılan ateşe karakolda bulunan güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı. Karanlıktan faydalanan kişi veya kişiler kaçarak izlerini kaybettirdiler. Çatışma sonrasında bölgeye çok sayıda zırhlı araç ve takviye ekip gönderildi.

 

Polisler, kaçan saldırganların yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı. Çatışma esnasında karakolun etrafında bulunan evlere mermiler isabet etti. Mermilerin isabet ettiği evlerden birisinde bulunan D.G. isimli vatandaş, çatışma esnasında evinde Kuran okuduğunu, çocuklarının da o esnada bahçede olduklarını dile getirdi. Çatışma esnasında korkuya kapıldıklarını ifade etti.


Çatışmada ölü ve yaralının olmadığı öğrenilirken, kaçan saldırganların yakalanması için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

batmanda çatışma batmanda saldırı 10 nisan polis karakolu 10 nisan polis karakoluna saldırı 10 nisan polis karakolu çatışma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı