Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk Kimdir?

Mardin’in Derik İlçesi Kaymakamı ve Derik Belediyesi Kayyumu Muhammet Fatih Safitürk kimdir, nerelidir?

Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk Kimdir?
Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk Kimdir? Anahaberim

Bugün saat 12:15’te bir grup PKK mensubunun Derik kaymakamlık binasına ve lojmanlara yaptığı saldırıda Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün de yaralandığı öğrenildi.

Kaymakam  Muhammet Fatih Safitürk kimdir?

 

Muhammet Fatih Safitürk, 1981 yılında Sakarya’nın Geyve İlçesinde doğdu. İlk ve ortaöğretim eğitiminin ardından kazandığı Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler bölümünden 2004’te mezun oldu.


Safitürk, 2005 yılında Ulaştırma Bakanlığı, Savunma sekreterliğinde memur olarak göreve başladı. 2006-2008 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tanıtma Genel Müdürlüğünde Uzm. Yrd. Olarak görev yaptı.


2009’da Kastamonu’nun Küre ilçesi Kaymakam vekili olarak görev başlayan Safitürk,  2010 yılında İngiltere’deki University of Exeter’da yüksek lisans yaptı.

2011-2013 yılları arasında Bolu Kıbrıscık Kaymakamı ve 2013-2015 yılları arasında da  Bingöl Kiğı Kaymakamı olarak görev yaptı.


Daha sonraları Derik Kaymakamı olarak görece başlayan Muhammet Fatih Safitürk, son olarak da Derik Belediyesine kayyum olarak atandı.

 

derik kaymakamı kimdir derik kaymakamı muhammet fatih safitürk kimdir muhammet fatih safitürk nerelidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı