Varto Belediyesine Kayyum Atandı

Muş’un Varto İlçesi Belediyesine Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin kayyum olarak atandı.

Varto Belediyesine Kayyum Atandı
Varto Belediyesine Kayyum Atandı Anahaberim


Geçtiğimiz günlerde yapılan bir operasyonla gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanan HDP'li Varto Belediye Başkanı Sabite Ekinci'nin yerine kayyum atandı.


Varto Cumhuriyet Başsavcılı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında PKK/KCK üyesi olma, örgüte finansal destek sağlama ve ihalelerde usulsüzlük yapma suçlamasıyla polis ekiplerince gözaltına alınan Varto Belediye Başkanı Sabite Ekinci, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.


İçişleri Bakanlığı tarafından Sabite Ekinci’nin yerine Varto İlçe Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin kayyum olarak atandı.

 

Varto Belediyesi Kayyumu Mehmet Nuri Çetin Kimdir?


Mehmet Nuri Çetin, 1979 yılında Ağrı’nın Tutak ilçesinde doğdu.İlk ve ortaöğretiminin ardından kazandığı İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
Kaymakamlık sınavını kazandıktan sonra da Kaymakam adayı olarak görevine başladı. Sırasıyla Kütahya Dumlupınar ,Ardahan Damal ve Bolu Göynük Kaymakamlığı görevinde bulundu.


28 Haziran 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Vali Yardımcıları ve Kaymakam Kararnamesi ile Muş’un Varto ilçesi Kaymakamı olarak görevine başladı. İyi derece İngilizce bilen, evli ve 3 çocuk babası Mehmet Nuri Çetin, Varto Belediyesine kayyum olarak atandı.

 

varto kaymakamı varto belediyesi kayyumu mehmet nuri çetin kimdir varto kaymakamı mehmet nuri çetin kimdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı