Özcan Özsoy şehit oldu: Özcan Özsoy Kimdir, Nerelidir?

15 Temmuz askeri darbe girişimi sırasında cuntaların ateş açması sonucu başından yaralanan ağır yaralanan Özcan Özsoy, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu.

 Özcan Özsoy şehit oldu: Özcan Özsoy Kimdir, Nerelidir?
 Özcan Özsoy şehit oldu: Özcan Özsoy Kimdir, Nerelidir? Bozo Argeso

 FETÖ darbe girişimine karşı çıkmak için sokaklara çıkan halktan biri olan Özcan Özsoy’u kaybettik. Darbecilere direndiği sırada Beştepe Jandarma Genel Komutanlığında görevli darbeci askerlerin kurşunuyla başından vurulan ve darbe gecesinden beri hastanenin yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren Özsoy’un şehit olduğu bildirildi.

 

Şehidin ağabeyi Tekin Özsoy, kardeşinin son günlerde bilincinin açık olduğunu ve enfeksiyon kapma sonucu dün gece saat 1:30’da şehit olduğunu bildirdi.

 

Özcan Özsoy Kimdir?

 

15 Temmuz’un gazisi Özcan Özsoy, 15 Temmuz’da darbecilere direnmek için sokaklara çıktı. Darbeci askerlere direndiği sırada Beştepe Jandarma Genel Komutanlığında darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu başından vurularak ağır yaralandı. Gazi Hastanesine kaldırılan Özsoy, o günden bu yana hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu..

Şehidin ağabeyi Tekin Özsoy, o gece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla  kardeşiyle birlikte darbeye karşı direnmek için sokaklara çıktığını ve 2:30 sıralarında yaralandığını ve şehit Özcan Özsoy’la birbirlerini kaybettiklerini belirtti.

Olayların tırmanmaya başladığı sırada kardeşinin başından yaralandığını ve daha sonra da Gazi Hastanesine kaldırıldığını belirtti.

Tekin Özsoy, son zamanlarda Özcan Özsoy’un bilincinin açık olduğunu ancak enfeksiyon kapmaya başladığını da belirterek dün gece saat 1:30’da şehit olduğunu söyledi.

15 Temmuz’un 247’inci şehidi Özcan Özsoy’un 30 yaşında olduğu ve memleketi olan Ankara’da toprağa verileceği öğrenilirken, şehidin 3 yaşında bir oğlunun da olduğu belirtildi.

 

 

özcan özsoy özcan özsoy kimdir 15 temmuz şehit özcan özsoy özcan özsoy nerelidir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu