Sahte İlaç Satan 5 Bin 300 Site Kapatıldı: Kapatılan Sitelerin İsimleri Belli mi?

Sağlık Bakanlığı internet üzeri sahte ilaç satan sitelere yönelik harekete geçti. Sahte ilaç sattığı saptanan 5 bin 300 internet sitesi kapatıldı.

Sahte İlaç Satan 5 Bin 300 Site Kapatıldı: Kapatılan Sitelerin İsimleri Belli mi?
Sahte İlaç Satan 5 Bin 300 Site Kapatıldı: Kapatılan Sitelerin İsimleri Belli mi? Anahaberim

Sağlık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU (TİTCK), halkın sağlığını hiçe sayarak internet üzeri sahte ilaç satan sitelere karşı vatandaşların dikkatli olunması konusunda uyarıda bulundu.

 

Sağlık alanında ülkemizde üretimi ve satışı sağlanan her 5 üründen 1’inin güvensiz olduğu tespit edildi. Ekonomi Bakanlığının bu yılki verilerine göre denetimi sağlanan 221 bin 258 üründen 40 bin 113’ü güvensiz ve ya sağlığa uygunsuz çıktı.

 

Bu ürünleri üreten firmalara yönelik yapılan operasyonlarda çok sayıda ürün piyasadan toplatıldı ve çok sayıda firmaya para cezası kesildi.

 

Bu denetlemeler ise interneti de kapsadı. İnternet üzeri sağlık ürünlerini satan firmaların ürünlerinin çoğunun sahte ve sağlığa zararlı olduğu tespit edildi. Ayrıca bu sitelerin halkı kandırarak sahte ilaç sattığı belirtildi.

 

Bu kapsamda 5 bin 300 internet sitesi kapatıldı. Kapatılan ilaç sitelerinin isimleri henüz açıklandı. Sahte ilaç satan internet sitelerinin isimleri belli olduğunda bu haberimizde yayınlanacaktır.

sahte ilaç satan siteler sahte ilaç satan sitelerin isimleri kapatılan ilaç siteleri kapatılan ilaç sitelerinin isimleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti