Şırnak’ta Sokağa Çıkma Yasağı Kalktı mı?

Şırnak şehir merkezinde PKK örgütü mensuplarına yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında Şırnak Valiliği tarafından 14 Mart 2016’da uygulanan ve o günden beridir devam eden sokağa çıkma yasağı kısmen kaldırıldı. Şırnak halkı, 8 ay sonra kendi evlerine dönmeye başladı. Halkın evlerine dönüşlerinde yoğunluğun yaşanmaması için de her mahalle için ayrı bir gün belirlendi.

Şırnak’ta Sokağa Çıkma Yasağı Kalktı mı?
Şırnak’ta Sokağa Çıkma Yasağı Kalktı mı? Bozo Argeso

Şırnak’ta hendek kazarak şehir merkezinde güvenlik güçlerine karşı çatışmalara giren PKK’nin şehir gücü olarak bilinen YPS’ye yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında Şırnak kent merkezinde 14 Mart’ta sokağa çıkma yasağı ilanında bulunulmuştu. O tarihten beridir 8 ay süren sokağa çıkma yasağının yarın sabah saatlerinden itibaren kaldırılacağı açıklanırken, sokağa çıkma yasağının kısmi olarak kaldırılacağı da belirtildi. Sabah saat 05:00 ile 22:00 arasında sokağa çıkma serbest olurken, gece saat 22:00 ile sabah 05:00 arasında da sokağa çıkma yasağı devam edecek.

 

DBP’li Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadırhan’ın görevinden alınıp yerine kayyum olarak da Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu’nun atandığı kent merkezine dönüşler kontrollü sağlanacak. Şu an Şırnak ilçelerde ve çadırlarda yaşayan Şırnak halkının evlerine dönmesi için her bir mahalleye bir gün verildi ve yoğunluğun yaşanmasının önüne geçilmeye çalışılıyor.
Şırnak kent merkezindeki birçok mahallenin tahrip olduğu ve onarmaların devam ettiği belirtildi.

 

şırnak şırnak sokağa çıkma yasağı şırnak sokağa çıkma yasağı kaldırıldı şırnak sokağa çıkma yasağı kaldırıldı mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
kewa     2016-11-22 ŞAHRÊNÛH (ŞIRNAK) YA SOKAK MI BIRAKTILAR MI YASAĞI KALKSIN
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu