2016 Fındık Fiyatlarında 5 Liralık Düşüş

Fındık fiyatlarında düşüş devam ediyor. İşte 2016 Ordu, Giresun, Sakarya, Samsun, Trabzon, Gümüşhane, Düzce ve Zonguldak fındık fiyatları.

2016 Fındık Fiyatlarında 5 Liralık Düşüş
2016 Fındık Fiyatlarında 5 Liralık Düşüş Anahaberim

Bu yıl sezona 15 Türk Lirası ile başlayan fındık fiyatları maalesef 10 TL’ye kadar düştü. Şu an %50 randımanlı serbest piyasa fındık fiyatı 10 Liradan işlem görüyor.


 

Fındık fiyatlarındaki düşüş hakkında makamında gazetecilere yaptığı açıklamada fındık üreticilerinin adeta kan ağladığını ve fındık fiyatlarında gün geçtikçe fiyatların düştüğünü belirten Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, bu sezonda ilk kez fındığın 10 liradan işlem gördüğünün altını çizdi.

 

Arslan Soydan, 2016 sezonu ilk kez fındık fiyatı 10 Liraya düştüğünü belirterek, Sezona 11,25 TL’den başlayan fındık fiyatlarının 15 TL’ye kadar yükseldiği ancak bilinmeyen nedenlerden dolayı 10 TL’ye kadar düştüğünü söyledi.

 

Soydan, fındık fiyatlarındaki düşüşü anlamadıklarını, buna anlam veremedikleri ve bilinmeyen güçlerin fiyatlara müdahalede bulunduğunu sandıklarını dile getirerek, bu konuda fındık üzerinde oynanan bir oyun olduğunu ifade etti.

 

Başkan Soydan, üreticilere de seslenerek Başbakanlık İletişim Merkezi ne (BİMER) başvurup şikayet etmeleri gerektiğini söyledi.  Fındık üreticilerinin mağduriyet yaşadıklarını ve bir an önce fındık fiyatlarında düzeltmeye gidilmesi gerektiği de Soydan tarafından dile getirildi.

 

serbest piyasa fındık fiyatı fındık fiyatları 2016 fındık fiyatları
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti