MHP’den İhraç Edilen Ümit Özdağ Kimdir?

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ kimdir, nerelidir ve neden MHP’den ihraç edildi.

MHP’den İhraç Edilen Ümit Özdağ Kimdir?
MHP’den İhraç Edilen Ümit Özdağ Kimdir? Anahaberim

Gaziantep MHP Milletvekili Ümit Özdağ, 3 Mart 1961 tarihinde Japonya’nın Tokyo kentinde dünyaya geldi. Siyasetçi, Yazar ve Türk Siyasal Bilimler profesörüdür.


Özdağ, uzun yıllar üniversitelerde eğitim vermiştir.

 

Gazi Üniversitesi ve Münih Üniversitesi mezunu olan Özdağ,  2001’de profesör unvanını aldı. Sırasıyla 1999'da Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi'ni, 2003'te Diyanet Araştırmaları Merkezi'ni, 2006'da ise 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü'nü kurdu.


Özdağ’ın kurduğu bu kuruluşlar, ülkemizin dış politikalarına çok sayıda katkı sağladı. Halen 21’inci Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yapmaktadır.

 

19 Kasım 2006 tarihinde yapılan MHP’nin 8’inci Olağan Kongresinde şu an MHP’nin Genel Başkanı olan Devlet Bahçeli başkanlığına karşı başkan adayı olduğunu açıkladı, ancak kongrenin yapılmasına 2 gün kala MHP’den ihraç edilmesi üzerine MHP kongresinde başkan adayı olamadı. Mahkemenin verdiği kararla tekrar MHP yönetimi tarafından üye seçilen Özdağ, Haziran ve Kasım 2015 milletvekili seçimlerinde MHP’den Gaziantep’te 1. Sıra aday oldu ve vekil seçildi. 14 Kasım’da ise MHP Genel Başkan Yardımcısı oldu. Parti içerisindeki demokrasi gereği kongre düzenlenmesini talep edip 24 Şubat 2016’da  görevinden istifa etti. 9 Nisan 2016’da MHP Genel Başkanlığına aday olduğunu ifade etti.

 

Özdağ, MHP Kadın Kollarının ilk genel başkanı Gönül Özdağ ile Millî Birlik Komitesi üyesi olarak 27 Mayıs darbesine katılan kurmay yüzbaşı Muzaffer Özdağ'ın oğludur.


MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş ile birlikte hareket eden Muzaffer Özdağ'ın 13 Kasım 1960 tarihinde hükümet müşaviri olarak Japonya’ya gönderilmesi sebebiyle Ümit Özdağ, Tokyo kentinde doğmuştur.


Dr. Burçin Özdağ ile evli olan Ümit Özdağ’ın  ve Alp adında bir çocuğu vardır.

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ niye MHP'den ihraç edildi sorusu henüz netliğe kavuşmamıştır. Özdağ'ın partisinden ihraç edilmesi MHP'de adeta deprem yarattı.

MHP'nin Ümit Özdağ'ın İhraç Edildiği İle İlgili Açıklaması

 

 

ümit özdağ ümit özdağ kimdir ümit özdağ nerelidir ümit özdağ neden mhpden ihraç edildi mhp
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti