20 Kasım KPSS Sınavı Saat Kaçta ?

Yarın yapılacak olan Ortaöğretim KPSS'nin sınav saati son anda değiştirildi.

20 Kasım KPSS Sınavı Saat Kaçta ?
20 Kasım KPSS Sınavı Saat Kaçta ? Serdar K

2016 KPSS Ortaöğretim sınavı için geri sayım başlarken Son anda gelen sınav saati değişikliğine adayların dikkat etmesi gerekmektedir. Bu sene rekor bir katılımın olacağı 2016 KPSS'ye yaklaşık 3.5 Milyon aday girecektir. Peki 20 Kasım KPSS Sınavı Saat Kaçta ?


2014 yılında yapılan KPSS'ye başvuran aday sayısının 1 milyon 828 bin kişi olduğunu hatırlatan Demir "Bu yıl da 2 milyon bandında bekliyorduk. Ancak 3 milyon 498 bin 335 aday başvurusu aldık. Sınavda, 542 bin 122 sınav görevlisi hazır bulunacak" diye konuştu. Demir, 3,5 milyona yakın adayın ve 550 bin kişinin görev yapacağı 20 Kasım sabah saatlerinden itibaren bütün illerde büyük bir trafik yoğunluğu beklendiğini hatırlatarak, adaylara şu uyarılarda bulundu: "Trafik yoğunluğunu göz önüne alarak sınavın saatini 09.30'dan 10.00'a aldık. Ama hem görevlilere hem adaylara şunu söylemek isterim. O saatlerde daha önceki olağan trafiği düşünerek yola çıkanlar geç kalabilir, sınava yetişemeyebilir, mağdur olabilir. Dolayısıyla trafik durumunun dikkate alınması gerekir. Bunu özellikle adaylara duyurmak isterim. Sınav için erken saatte sınav yerinde olmalarını tavsiye ediyorum."

KURALLARA DİKKAT EDİN Sınav giriş belgeleri ile nüfus cüzdanlarının yanlarında olması gerektiğinin de altını çizen Demir, başka kimliklerle ya da yanlarında anahtar, ulaşım kartı, cüzdan gibi yasaklı malzemeler ile gelmeleri halinde binaya alınmayacaklarını hatırlattı. Demir, büyük bir kitlenin gireceği bu sınavda adayların kurallara dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. 

kpss lise sınavı saat kaçta 20 kasım kpss saat kaçta lise kpss'ye kaç kişi girdi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti