FETÖ, 21-22 ve 23 Kasım’da Darbe Yapabilir Uyarısı

Ak Parti Hükümeti Adalet Bakanlığı, cezaevlerinin yönetimlerine gönderdiği genelgelerde 21-22 ve 23 Kasım tarihlerinde FETÖ/PDY’nin darbe girişiminde bulunabileceği uyarısında bulundu. Bakanlık, cezaevleri yönetimlerine “gereken önlemleri alın “ talimatını vererek darbe girişimine karşı önlem alınmasını istedi.

FETÖ, 21-22 ve 23 Kasım’da Darbe Yapabilir Uyarısı
FETÖ, 21-22 ve 23 Kasım’da Darbe Yapabilir Uyarısı Anahaberim

İddialara göre; FETÖ/PDY, üyelerine “22 Kasımı bekleyin” mesajını gönderdi. Adalet Bakanlığı ise bu uyarılara karşılık teyakkuza geçti ve cezaevlerinin yönetimlerine gerekli tedbirleri alın talimatını verdi.

 

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından yapılan operasyonlarda FETÖ/PDY üyesi oldukları ileri sürülen 40 binden fazla kişi tutuklanarak cezaevlerine gönderildi. Başarısız olan darbe girişiminin ardından yeniden darbe girişimi olabilir iddialarına karşılık Adalet Bakanlığı harekete geçti.

21-22 23 Kasımda Darbe Olacak mı?

Bu kapsamda bakanlık, cezaevlerinde denetimini sürdürüyor.  21-22 ve 23 Kasım tarihlerinde ikinci bir darbe girişimi olabileceği söylentisi karşısında Bakanlığın cezaevleri yönetimlerine “Gerekli tedbirleri alın, vardiyaları güçlendirin, rehin alma olaylarına karşılık tedbirli olun, Jandarma yedek kuvvetleri hazır bulunsun, itfaiye ekipleri ve acil müdahale hazırda bulunsun”  talimarını verdi.

 

Ayrıca güvenlik kameralarının devamlı şekilde incelenmesi ve olağanüstü bir durum karşısında başkent Ankara’nın bilgilendirilmesi istendi.

darbe olacak mı kasımda darbe olacakmı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti