Sultandağı Kaymakamı FETÖ’den Gözaltına Alındı: Sultandağı Kaymakamı Muhammet Emin Güngör Kimdir?

İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alındıktan sonra Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalanma kararı verilen Sultandağı Kaymakamı Muhammet Emin Güngör , İl emniyet müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

Sultandağı Kaymakamı FETÖ’den Gözaltına Alındı: Sultandağı Kaymakamı Muhammet Emin Güngör Kimdir?
Sultandağı Kaymakamı FETÖ’den Gözaltına Alındı: Sultandağı Kaymakamı Muhammet Emin Güngör Kimdir? Anahaberim

FETÖ’den Gözaltına Alınan Sultandağı Kaymakamı Muhammet Emin Güngör Kimdir?
Muhammet Emin Güngör, 1981’de Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde doğdu. İlk ve orta eğitiminin ardından kazandığı Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat bölümünden 2004 yılında mezun oldu.


2009’da yapılan kaymakamlık sınavında başarılı olan Güngör, Kahramanmaraş Kaymakam adayı olarak görevine başladı. Kaymakam adaylığı süresince Yozgat’ın Çekerek ve Eskişehir’in Alpu ilçelerinde kaymakamlık  vekilliği görevinde bulundu.


Stajı için 2011’de Fransa’nın başkenti Paris’e gitti. Sarbonne Üniversitesinde Fransızca eğitimi, Saint Seine Denis Valiliğinde valilik stajı ve Paris Başkonsolosluğunda konsolosluk stajını tamamlayarak mesleğinde uzmanlaştı.


2013 Kaymakamlar kararnamesiyle Sultandağı Kaymakamı görevine atandı.


Evli ve 1 çocuk babası olan Güngör, Fransızca ve İngilizceyi ileri düzeyde bilmektedir. Gözaltına alınan Güngör’ün yerine ise Çobanlar Kaymakamı Resul Özdemir  vekalet edecek.

 

sultandağı mehmet emin güngör mehmet emin güngör kimdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti