Fırat Kalkanı Operasyonunda Kaybolan Askerlerin İsimleri Belli Oldu

Fırat Kalkanı operasyonu sırasında dün kaybolan iki askerin isimleri belli oldu.

Fırat Kalkanı Operasyonunda Kaybolan Askerlerin İsimleri Belli Oldu
Fırat Kalkanı Operasyonunda Kaybolan Askerlerin İsimleri Belli Oldu Serdar K

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 98 Gün önce başlattığı Fırat Kalkanı Opeasyonunda dün ajanslar tarafından geçen haberlerde 2 Asker'le irtibatın kesildiği ve kendilerine ulaşılmadığı iddiları gündeme gelmişti. Bu iddialar bugün TSK tarafından doğrulandı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından dün akşam saatlerinde yapılan açıklamada, TSK'nın Suriye'de 98 gündür yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekatı'nda 2 askerle irtibatın kesildiği bildirildi. İrtibatın kesildiği açıklanan 2 askerden birinin Çanakkaleli Astsubay Kıvanç Kaşıkçı olduğu ortaya çıktı. Kaşıkçı'nın baba ocağı olan Esenler Mahallesi Bülent Dikmener Caddesi'ndeki evi derin bir sessizliğe büründü. En son bayramda ailesi ve yakınlarıyla görüştüğü öğrenilen Astsubay Kaşıkçı'nın ailesi, umutla gelecek müjdeli haberi bekliyor.

Babasını 4 yıl önce kaybeden ve kendisi gibi astsubay olan Gökçe Keskin ile geçen yıl evlenen 28 yaşındaki Muhammed Duran Keskin'in, kayıp olduğu bilgisi Adana'nın merkez Sarıhamzalı Mahallesi'nde oturan annesi Elif Keskin'e sabah saatlerinde verildi. Fırat Kalkanı Operasyonu'nda görevli olan oğlunun kayıp olduğu haberini alan anne Elif Keskin, gözyaşlarına boğuldu. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği anneyi komşuları ve yakınları teselli etmeye çalıştı.

fırat kalkanı kaybolan askerlerin isimleri astsubay kıvanç kaşıkçı kimdir astsubay muhammed duran keskin kimdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
Berat Albayrak Yeni Ekonomik Modeli Açıkladı
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu
24 Haziran İYİ Parti Milletvekili Adayları isim Listesi Belli Oldu