10 Aralık 2016 İstanbul Patlama Sesleri

Vodafone Arena Yakınlarında patlama olduğu iddiaları sosyal medyayı karıştırdı.

10 Aralık 2016 İstanbul Patlama Sesleri
10 Aralık 2016 İstanbul Patlama Sesleri Serdar K

Beşiktaş ile Bursaspor Karşılaşmasının olduğu ve bu nedenle yoğun bir kalabalığın olduğu Vodafone Arena yakınlarında patlama olduğuna dair iddialar sosyal medyada dolaşırken bu iddialar hakkında hükümet yetkililerinden henüz net bir açıklama gelmedi.
 

GÜNCELLEME

Edindiğimiz bilgilere göre patlama olduğu haberleri maalesef doğru çıkmış. Yine edindiğimiz bilgilere göre Patlama Vodafone Arena stadında Beşiktaş - Bursaspor maçı sonrası gerçekleşmiş. Patlamada hedefin polisler olduğu ve Maç sonrası evlerine dönmek için Polis otobüsüne binen Stadyumda görevli polislere yönelik bir saldırı gerçekleşmiş. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu iddiaları doğrularken patlama ile ilgili olarak ise şu ifadeleri kullandı. ''

20'ye yakın yaralı var, şehit sayısı konusunda bir bilgimiz yok. İnşallah olmayacağını ümit ediyoruz. Yaralılar polis." dedi.

Süper Lig'de oynanan Beşiktaş - Bursaspor maçının çıkışında meydana gelen patlama sonrası, Lig TV Muhabiri Tuna Akdemir, gelişmeleri aktardı:

"Vodafone Arena'da protokol tribünün önünde şu an araç yanıyor. TOMA ve itfaiye geldi. Olay sırasında bir polis otobüsü vardı. Şu an polis otobüsünün camları yok. Polislerin durumu iyi. 10 saniye içerisinde iki tane patlama sesi duyuldu.

Daha sonra polis havaya ateş açtı. Önce patlama sesi duyduk. 10 saniye sonra bir patlama sesi daha oldu. Sonra polis ateş açmaya başladı."

vodafone arena patlama istanbulda patlama 10 aralık 10 aralık patlama yaralıların isimleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti