Diyarbakır'da F16 Uçağı Neden Düştü ?

Akşam saatlerinde Diyarbakır'dan gelen F-16 uçağı düştü haberleri gündeme bomba gibi düştü.

Diyarbakır'da F16 Uçağı Neden Düştü ?
Diyarbakır'da F16 Uçağı Neden Düştü ? Serdar K

Dün Vodafone Arena stadyumunda yapılan saldırıların ve şehitlerin şoku henüz atlatılamazken bugün akşam saatlerinde Diyarbakır'dan gelen kötü haber adeta yürekleri ağızlara getirdi. Edindiğimiz bilgilere göre Diyarbakır'da bir F-16 uçağı henüz kesin olarak belirlenmeyen bir sebepten ötürü düştü.

F-16 uçağının düşmesi sonraıs ise Akıllara gelen ilk soru ''Diyarbakır'da F16 Uçağı Neden Düştü '' sorusu oldu. İHA'dan geçen habere göre Uçağın saldırı nedeniyle düştüğü belirtilirken Hükümet Kanadından açıklamayı ise Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yaptı.

Kurtulmuş, yaptığı açıklamada ''Uçak uçuşunu bir eğitim uçuşu olarak sürdürmekteydi ve üzerinde bir mühimmat yoktu. Eğitimi gerçekleştireceği sırada düşüş gerçekleşti. Kuvvetle muhtemel teknik arıza sebebiyle gerçekleşmiştir. Fakat araştırmalar yapılacak. Kaza ile ilgili tüm detaylar ilgilenecek ve sonuç ortaya konulacaktır. Pilotumuza ve tüm Türkiye'ye geçmiş olsun diyorum." ifadelerini kullandı.


Düşen Uçaktaki F-16 Pilotunun durumu nasıl ?

Yapılan açıklamalara göre Uçağın pilotu Hava Pilot Yüzbaşı Şefika Burcu Arpacı'nın Fırlatma koltuğunu fırlatarak kazadan sağ kurtulduğu belirtildi. Yüzbaşı Şefika Burcu Arpacı 2 Yıl önce yine bir uçak kazasından sağ kurtulmayı başarmıştı. Yüzbaşı Pilot'un kontrol amacıyla hastaneye götürüldüğü belirtildi.

Yaşanan kaza ile ilgili açılan geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

Şefika Burcu Arpacı Kimdir ?

 

Burcu Üsteğmen, dünyada okyanus geçen ilk kadın savaş pilotu olarak 2014 yılında gündeme gelmişti.  Burcu Üsteğmen okyanus geçişinin ayrıntılarını şöyle anlatmıştı.

Mapple Flag 6 ülkenin katıldığı önemli bir tatbikat. Aylar öncesinden hazırlıklara başladık. Askeri uçaklar sivil uçaklar gibi ülkelerin üzerinden öyle rahatlıkla geçemiyor. Gerekli yerlerden izinler alındı. Buna göre bir rota çizildi. İlk bacakta Akdeniz üzerinden İspanya, ikinci bacakta Atlas Okyanusu’ndan Kanada Goosebay’e gideceğiz.

 

yüzbaşı şefika burcu arpacı kimdir yüzbaşı şefika brucu arpacı kimdir diyarbakırda f-16 uçağı neden düştü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti