10 Bin Polis Alımı Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı: Polis Sınav Giriş Yerlerini Sorgula

19.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Sınav giriş belgeleri açıklandı. Aşağıda verdiğimiz linkten sınav giriş belgelerinizi alabilirsiniz.

10 Bin Polis Alımı Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı: Polis Sınav Giriş Yerlerini Sorgula
10 Bin Polis Alımı Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı: Polis Sınav Giriş Yerlerini Sorgula Anahaberim

15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından  Polis Meslek Eğitim Merkezleri kendisini güçlendirmeye devam ediyor. Bu konuda 10 Bin Polis Özel Harekat alımı yapılacağı açıklandı.


Polis Meslek Eğitim Merkezleri’nin (POMEM) 10 bin polis alımının yapılacağını açıklamasının hemen ardından başvuruların da 2 Kasım-14 Kasım tarihleri arasında yapılacağı da belirtilmişti. 10 Bin Polis alımı için rekor bir başvuru yapıldı. 285 bin kişinin başvuruda bulunduğu polis alımı için Polis Akademisi Başkanlığı’nca sınav giriş yerleri açıklandı.


Polis Özel Harekat alımı için fiziki yeterlilik şartı da aranıyor. Ayrıca polis alımı sınav giriş belgelerinin E-Devlet üzeri yapılacağı da açıklandı.


Polis Akademisi Bünyesinde çalışmak üzere 19.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) 19 Aralık 2016 - 15 Ocak 2017 (25 Aralık,31 Aralık 2016 ve 01 Ocak 2017 tarihleri hariç) bu tarihler arasında 25 gün süreyle yapılacak sınavlarda polis alımı yapılacak.

Adaylar, POMEM sitesi olan www.pa.edu.tr’ye giriş yaptıktan sonra


19. Dönem Polis Özel Harekat Sınav Giriş Belgesi butonuna tıklayarak E-Devlet üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile polis sınav giriş belgesini alabilir.


Polis Sınavı Giriş Belgesi İçin

 

polis sınav giriş belgesi polis alımı polis alımı sınav giriş belgeleri 10 Bin Polis alımı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti