Halep'te Neler Oluyor ? Halep'te Son Durum nedir ?

5 Seneden fazla süredir İç savaşta olan Suriye'de Halep kenti sakinleri sıkıntılı bir süreçten geçiyor.

Halep'te Neler Oluyor ? Halep'te Son Durum nedir ?
Halep'te Neler Oluyor ? Halep'te Son Durum nedir ? Serdar K

Bir insanlık dramının yaşandığı halep'te Türkiye arabuluculuk yaparak sivil vatandaşların tahliye edilmesini sağlamaya çalışıyor. Edindiğimiz bilgilere göre tahliyeler an itibariyle başlamış durumda.

Sivil Vatandaşların tahliye edilebilmesi için Ateşkes sağlanması gerektiğini belirten yetkililer Suriye Ordusunun ateşkes şartlarına uymadığı belirtiyorlar. Halep'te sivil vatandaşların tahliye işlemleri devam ederken şu ana kadar yaklaşık olarak 20 otobüsün tahliye edildiği ve tahliye işlemlerinin devam ettiği gelen bilgiler arasında. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak konuyla ilgili olarak şu ifaleri kullandı. ''  "Halep'ten İdlib'e doğru açılan tahliye koridorundan ilk 20 otobüs tahliye edilmiş vaziyette. Hemen Halep'in dışında Özgür Suriye Ordusu'nun kontrolündeki bir güvenli bölgeye ulaşmış vaziyette. 80-100 bin tahliye olabilir. Talep gelirse kamp kurmayı değerlendiriyoruz''

Kaynak ; tahliye edilenler arasında ağır yaralılarında bulunduğunu belirterek yaralı olan çoğu kişilerde ileri derecede yanık olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Halep'li bir kız video çekerek Halep'e yardım çağrısında bulunmuştu. Sosyal Medyada hızla yayılan video büyük yankı uyandırmıştı.

İşte O Video.

 

halepte neler oluyor halepte son durum ne halep sivil vatandaşlar tahliye edildi mi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti