17 Aralık Kayseri Şehit İsimleri Belli Olmaya Başladı

Kayseri’de çarşı iznine çıkan askeri personeli taşıyan özel halk otobüsüne yönelik yapılan saldırıda 13 asker şehit oldu, 55 kişi de yaralandı. Sahte plakalı bir otomobilin infilak etmesi sonucu meydana gelen patlamada şehit olan askerlerin isimleri belli olmaya başladı.

17 Aralık Kayseri Şehit İsimleri Belli Olmaya Başladı
17 Aralık Kayseri Şehit İsimleri Belli Olmaya Başladı Anahaberim

Patlama olayı, bu saba saat 08:45 sıralarında Kayseri Atatürk Bulvarı Talas Caddesinde Erciyes Üniversitesi ana girişine 500 metre uzaklıkta yaşandı. Talas ilçesi Zincidere Mahallesi'nden kent merkezine giden Kayseri 1. Komando Tugayı askeri personelini taşıyan özel halk otobüsüne yönelik bomba yüklü otomobil ile saldırı gerçekleşti.


Özel halk otobüsüne yaklaşan bir otomobilin infilak etmesi sonucu şiddetli patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamada 13 asker şehit oldu, 55 personel de yaralandı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırının ardından yaptığı açıklamada 13 askeri şehit olduğu, 55 kişinin de yaralandığı açıkladı. Bakan Soylu, yaralılardan 12’sinin yoğun bakımda 6’sının da hayati tehlikesinin sürdüğünü söyledi.


İçişleri Bakanı Soylu, açıklamasının devamında "13 şehitten 8’inin kimliğinin tespit edildiği Adli tabipliğin verdiği rakamlara göre hem basın mensuplarımızla hem de kamuoyuyla bunu paylaşacağız." İfadelerini kullandı.

Kayseri şehit isimleri

Yunus Emre Duran,

Abdülsamet Özen (Kocaeli),

Kamil Tunç,

Kamil Tunç (Afyon Karahisar)

Hasan İlhan,

Kenan Döngel (Zonguldak),

Mustafa Cihan,

Fehmi Barçın,

Raşit Yücel (Kocaeli),

Ahmet Taş,

Muhammet Ali Ocak,

Göksel Ağaçyetiştiren ve kimliği belirlenemeyen bir asker.

 

kayseri şehit isimleri kayseri şehit kimlikleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti