Paris Suikastı Tanığı Ömer Güney Kimdir ?

2013 Yılında yaşanan Paris Suikastleri uzun süre gündemde durmuştu.

Paris Suikastı Tanığı Ömer Güney Kimdir ?
Paris Suikastı Tanığı Ömer Güney Kimdir ? Serdar K

2013 Yılında Fransa'nın Paris ilinde gerçekleşen bir cinayet olayı günlerce ve haftalarca Türkiye gündemini meşgul etmişti. Hatırlanacağı üzere Paris Suikasti'nde Kürt Kadın Siyasetçiler Sakine Cansız,Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez kimliği belirsiz kişi ve kişiler tarafından öldürülmüştü.

Kamuoyunun Paris Suikastlerinin tek sanığı olarak lanse ettiği Ömer Güney'in tutuklu bulunduğu cezaevinde öldüğü belirtildi.

Ömer Güney Kimdir ?

Sivas’ın Şarkışla ilçesi Polattepe köyü nüfusuna kayıtlı olan Ömer Güney, 16 Nisan 1982 yılında doğmuştur. 2003 yılında Almanya’da evlendiği belirtilen Ömer Güney’in 2011 yılında eşinden boşandığı ve Almanya’da oturma izni olduğu kaydedildi. Güney’in ailesinin ise Fransa’da yaşadığı öğrenildi.

Ömer Güney’in adı, Paris suikastı ile duyuldu. 9 Ocak 2013’te yaşanan Paris’te bulunan Kürdistan Enformasyon Bürosu’nda, Kürt siyasetçiler Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez cansız bedenleri bulundu. Cansız ve Doğan’ın başlarına, Şaylemez’in ise vücuduna isabet eden kurşunlarla hayatlarını kaybettiği tespit edildi.

Paris Cumhuriyet Savcısı François Molins, suikastın zanlısının Ömer Güney olduğunu açıkladı. Molins, Güney’in Kürt gruplarla ilişkisi olduğunu belirtti. Bu süreçte Güney’in önce PKK, sonra da MİT’le ilişkisinin olduğu iddiaları ortaya atıldı

ömer güney kimdir ömer güney nereli ömer güney nasıl öldü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti