Mevlüt Mert Altıntaş Kimdir ?

Ankara Gündemi bir anda alt üst eden suikast sonrası Suikastı gerçekleştiren isim belli oldu.

Mevlüt Mert Altıntaş Kimdir ?
Mevlüt Mert Altıntaş Kimdir ? Serdar K

Akşam saatlerinde Tüm Türkiye Ankara'nın Çankaya ilçesinden gelen şok bir haberle sarsıldı. Gündemi alt üst eden haber ise Ankara Çankaya'da bir fotoğraf galerisine katılan Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a düzenlenen silahlı saldırı idi.

Kürsüde konuşma yaptığı sırada Arkadan yaklaşan birisinin üst üste sıktığı kurşunlarla bir anda yere yağılan Büyükelçi Karlov hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata geri döndürelememişti. Saldırıyı düzenleyen kişinin mesleği ise herkesi ikinci defa büyük bir şoka urğattı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun verdiği bilgilere göre saldırıyı gerçekleştiren isim Polis Memuru; Mevlüt Mert Altıntaş.

 

Mevlüt Mert Altıntaş Kimdir ?

1994 Aydın Söke doğumludur. 
Manisa Şehzadeler Nüfusuna kayıtlı, Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi mezunu, İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu mezunu polis meslek yüksekokulu mezunu ve halen Çevik Kuvvet'te görev yapan ve 2,5 yıldır bu görevde bulunuyor.

19 Aralık 2016 Pazartesi Günü Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a yaptığı silahlı saldırı ile Türkiye gündemini bir anda alt üst eden Altıntaş, saldırı sonrası Özel Harekat polislerinin gösteri merkezine yaptığı operasyon sonucu etkisiz hale getirilmiştir.O laydan sonra Altıntaş'ın Aydın ve Söke'deki yakınlarının evlerinde polis arama yaptı. Suikastçının annesi ve kızkardeşi gözaltına alındı.

 

mevlüt mert altıntaş kimdir mevlüt mert altıntaş nereli mert altıntaş polis mi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı