IŞİD'in 2 Türk Askeri Videosu Gerçek mi ?

IŞİD'in yayınladığı video sosyal medyada yayılırken Video'nun gerçek olup olmadığı hakkında henüz net bir açıklama gelmedi.

IŞİD'in 2 Türk Askeri Videosu Gerçek mi ?
IŞİD'in 2 Türk Askeri Videosu Gerçek mi ? Serdar K

22 Aralık gecesi IŞİD'e ait bazı hesaplardan 2 Türk Askeri'nin vahşi şekilde infaz edildiğine dair bazı görüntüler ve video paylaşıldı. Bu paylaşımın ardından Sosyal Medya karışırken videonun gerçek olup olmadığı hakkında yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi. Video internette paylaşılınca Terör propandasının önüne geçilmesi için Sosyal Medyaya erişim kısıtlandı.

Rus haber ajansı Sputnik Hikmet Durgun imzasıyla yayınladığı haberde "IŞİD, kaçırdığı iki Türk askerini yakarak öldürdüğünü gösteren bir video yayınlarken; Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında esir aldığı Özel Kuvvetler mensubu 2 Türk askerini de başlarına kurşun sıkarak öldürdü" iddialarını kamuoyu ile paylaştı

Konu ile ilgili olarak BBC Türkçe'ye bilgi veren Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, dün akşam sosyal medyada paylaşılan görüntülerin gerçek olup olmadığına ilişkin bir tespit yapılmasının ardından bakanlıktan konuyla ilgili bir açıklama yapılacağını söyledi.

sefer taş kimdir ışid 2 türk askeri genelkurmay açıklama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
EYT’liler İle İlgili Flaş Gelişme
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti
Ünlü Sanatçı Dilber Ay Vefat Etti